Cestování po Karibiku: jak naplánovat cestu, která nezruinuje váš rozpočet

Dovolená v Karibiku není určená pouze pro nejbohatší klientelu. Pokud víte, jak na to, můžete do těchto končin s průzračnou vodou zavítat, ale přitom se finančně nezruinovat. Ukážeme vám několik triků, díky kterým si užijete pohádkovou dovolenou za přijatelné peníze.

Zdroj foto: Sean Pavone / Shutterstock.com

Na který karibský ostrov vyrazit?

Karibik označuje region, který se nachází na spodním cípu Severní Ameriky. Tyto ostrovy spojuje to, že jejich břehy omývá Karibské moře. Mezi karibské ostrovy tedy patří například:

  • Aruba
  • Bahamské ostrovy
  • Barbados
  • Dominikánská republika
  • Haiti
  • Jamajka
  • Kajmanské ostrovy
  • Martinik
  • Svatá Lucie

Všechny ostrovy vás nadchnou a okouzlí čistou vodou a nekonečnými bílými plážemi.

Sjednejte si cestovní pojištění

Protože se Karibik nachází od Česka daleko, nepodceňujte sjednání kvalitního pojištění na cesty. Vysoké popularitě se mezi cestovateli těší cestovní pojištění AXA Assistance. Je za rozumnou cenu, nabízí vysoké pojistné limity a v jeho ceně je také profesionální asistenční služba, na níž se pojištěnci mohou kdykoliv obrátit.

Vyhněte se hlavní sezóně a ušetříte za ubytování

Nemalou sumu peněz ušetříte, pokud se do Karibiku vydáte mimo hlavní sezónu. Jak zjistit, kdy je na daném ostrově hlavní sezóna? Podívejte se na ceník ubytování na vybraném ostrově. Poskytovatelé ubytování totiž hlavní a vedlejší sezónu rozlišují – a rozdíl v cenách je často znatelný. Ideálním obdobím na dovolenou jsou duben, květen a červen. Chcete-li vycestovat raději na podzim, můžete, ale dejte si pozor na období hurikánů, které přichází na podzim. V září a říjnu je toto období nejhorší, takže tyto dva měsíce ze svého plánování rovnou vyškrtněte.

Zdroj foto: Maridav / Shutterstock.com

Jak na výhodné letenky?

Ceny letenek se rovněž odvíjí od toho, jaká je sezóna. Pokud se chcete do Karibiku vydat na vlastní pěst, položkou, na které můžete nejvíce ušetřit, jsou právě letenky. Některé aerolinky sice létají také z Prahy, ale mnohem výhodnější bude odlet z některého z německých letišť. Pro nákup letenek platí pravidlo, že byste je měli nakupovat ideálně tři měsíce před odletem.

Poznejte místní a vyhýbejte se turistickým pastem

Jakmile si promyslíte, kdy byste se chtěli do Karibiku vydat a seženete si letenky a ubytování, nezapomeňte si sjednat již zmíněné cestovní pojištění. Přestože by mělo být při zařizování dovolené samozřejmostí, spousta lidí jeho význam podceňuje a zanedbává. Kromě letenek, ubytování a cestovního pojištění je při zařizování dovolené také důležité, jak se budete chovat na místě. Vyhýbejte se turistickým restauracím a barům, kde jsou ceny na maximu. Místo toho se raději vydejte za místními.

Přepravujte se po ostrově jako místní

Toužíte-li si v Karibiku vypůjčit auto a procestovat tak ostrov po vlastní ose, asi vás zklameme. Půjčovné bývá často příliš vysoké a mnohem praktičtější je cestovat městskou hromadnou dopravou. Z hotelu se můžete po okolí dopravovat také hotelovým mikrobusem. Při přepravě veřejnou autobusovou dopravu se zeptejte místních, kolik autobus stojí, nebo pečlivě sledujte, kolik platí místní při nástupu do autobusu před vámi a nenechte se od řidiče obrat. Cestování veřejnými autobusy je v Karibiku totiž za hubičku.

Toužíte po luxusní dovolené snů v Karibiku? Sníte o bílých písečných plážích, které se táhnou až za horizont a jsou omývány průzračnou vodou? Není to nic nereálného. Stačí jen důkladné plánování a zařizování, a pak si budete moci užívat odpočinku v ráji. Při sjednávání dovolené nepodceňujte ani výběr spolehlivého pojištění na cesty, díky kterému si užijete bezstarostný pobyt.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.