Bluetooth reproduktor využijete při mnoha příležitostech. Na jaké parametry se zaměřit při výběru?

Bluetooth reproduktory jsou velmi pohodlný způsob, jak poslouchat hudbu. Stále častěji se hudba ukládá do mobilních telefonů nebo na jiná zařízení s podporou Bluetooth. Pomocí reproduktoru Bluetooth je možné poslouchat hudbu z těchto malých přenosných zařízení s rozumnou hlasitostí a bez použití sluchátek.

Stejně jako u jiných elektronických výrobků je i reproduktorů Bluetooth obrovské množství možností. Náročnost spotřebitelů stoupá a výrobci se musí novým trendům přizpůsobovat. Kvalitnější zvuk je prioritou, ovšem i design hraje při výběru Bluetooth reproduktoru svou roli.

Zdroj foto: Kristina Kokhanova / Shutterstock.com

Jak fungují reproduktory Bluetooth

Reproduktor Bluetooth je určen výhradně k přenosu zvuku z různých zařízení, nejčastěji chytrého telefonu. Jak název napovídá, k přenosu využívají funkci Bluetooth.

Reproduktor Bluetooth obsahuje připojení Bluetooth, zesilovač a reproduktory. Díky přiložené baterii jsou reproduktory zcela nezávislé na kabelech, což je jejich obrovskou výhodou. Některé reproduktory však vstup pro kabel mají a lze je se zařízením propojit.

Ovládací prvky reproduktoru Bluetooth se obvykle skládají z vypínače, ovládacích prvků hlasitosti, tlačítka a indikátoru párování a v některých případech může být k usnadnění párování k dispozici NFC.

Jak vybrat nejlepší reproduktor Bluetooth

Před koupí reproduktoru Bluetooth je třeba ujasnit jednu věc. K jakému účelu ho budete nejčastěji využívat – při letních grilovačkách a setkáních s přáteli nebo rodinou, na cestách nebo doma k poslechu hudby nebo k zesílení zvuku při videohovoru.

Nejlepší Bluetooth reproduktor pro domácnost nemusí být tím nejlepším pro cestování, protože požadavky budou úplně jiné.

Zdroj foto: successo images / Shutterstock.com

Při nákupu reproduktoru Bluetooth je třeba zaměřit se na několik bodů:

Životnost baterie

Dlouhá výdrž baterie je velmi důležitá. Jistě nechcete, aby hudba přestala hrát v nejlepším a každou chvíli reproduktor nabíjet. Malé reproduktory mají obvykle menší baterie a nevydrží tak dlouho, ale u větších lze očekávat, že vydrží i 24 hodin. Průměrná délka provozu je čtyři až deset hodin a většinou je u výrobku uvedena. Energii z baterie spotřebovává především hlasitost. Při nákupu reproduktoru Bluetooth se ujistěte, že výdrž baterie je dostatečně dlouhá na to, jak potřebujete. Mějte na paměti, že lithium-iontové baterie nemají rádi úplné vybití, proto je před použitím reproduktoru nabijte a nenechávejte je zcela vybít.

Kvalita zvuku

Je samozřejmé, že si chcete užít čistý zvuk, bez rušivých elementů. Často se uvádějí údaje pro celkové zkreslení a dobrým cílem je méně než 1%. Čím nižší, tím lepší. Některé reproduktory tuto informaci neuvádějí, proto je lepší si je před nákupem poslechnout. Velmi důležitá je také frekvenční odezva. Ta způsobuje, že některé reproduktory mají čistší zvuk než jiné. Čísla zahrnují horní a dolní frekvence, které jsou slyšet, než se odezní odezva. Na balení objevíte čísla 100 Hz až 20 kHz. Bod 100 Hz je nízká frekvence a 20 kHz nejvyšší frekvence. Protože většina z nás neslyší až 20 kHz, zejména s přibývajícím věkem, není nejvyšší frekvence tak důležitá. Nízkofrekvenční bod označuje úroveň basů, kterou můžeme očekávat – čím nižší je, tím lépe.

Styl

Na trhu je velké množství reproduktorů Bluetooth v mnoha různých stylech. Design Bluetooth reproduktoru nemusí nijak narušit váš interiér, právě naopak – skvěle do něj zapadne.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.