Treková obuv aneb podle čeho vybírat tu správnou?

Pokud vybíráte své trekové boty, musíte myslet na to, že nemohou být používány na všechny výšlapy. Například v létě se vám může zbytečně zapařovat noha, pokud máte trekovou obuv vyrobenou do studených oblastí. Svou obuv tedy musíte vždy přizpůsobit nejenom ročnímu období, ale také aktuálnímu počasí, a hlavně terénu, do kterého se vydáváte. Jak vybrat trekovou obuv?

Zdroj foto: My Good Images / Shutterstock.com

Výška boty

Výběr trekových bot je neradno podcenit. Záleží také na tom, jak těžký batoh budete mít na zádech. Čím větší zátěž, tím větší opora boty musí být – což ovlivňuje také to, zda je vaše treková obuv nízká, nebo kotníková. V létě si dokonce můžete pořídit také trekové sandály, ty ale samozřejmě nejsou vhodné do náročnějších terénů, jsou vhodné spíše na kratší a jednodušší výšlapy. V zimě samozřejmě musí být vaše bota co nejvyšší, aby zajišťovala dostatek tepla.

Materiál obuvi

Zde můžete vybírat, zda si chcete pořídit textilní, nebo koženou trekovou obuv. Je pravda, že textilní bota je samozřejmě lehčí a pohodlnější, ale zároveň nohu méně chrání. Používá se pouze v letním období. Kožená treková obuv je samozřejmě bytelnější a vhodná i do náročnějších terénů, jelikož udržuje vaši nohu pevnou – a hrozí tak mnohem menší nebezpečí poranění nohy, jako s textilní botou. 

Zdroj foto: Drepicter / Shutterstock.com

S tím samozřejmě také souvisí tuhost podrážky. Na udržovaných stezkách si klidně můžete vyjít s měkkou podrážkou, nicméně do kamenitého terénu určitě volte tvrdou, abyste předešli puchýřům a poraněním.

Na co si dát pozor při výběru

Správné trekové boty vám musí dokonale sedět. Nespoléhejte na to, že tuto botu „prošlápnete“. Je potřeba, aby palec i malíček měli prostoru tak akorát, ani moc, ani málo. Při dlouhém výšlapu by pro vás nebyla taková bota pohodlná.

Zdroj foto: Benevolente82 / Shutterstock.com

Užijte si své výšlapy s dokonalou trekovou obuví.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.