Soundbar se těší oblibě. Co to je a proč ho mít i ve vaší domácnosti?

Kvalitní hudba i perfektní přenos napínavých příběhů sledovaných v televizi aneb chcete svůj požitek z pohodové chvíle doma přenést na další level? Pak by vám neměl chybět u televize soundbar. Ten vám přichystá skvělý zážitek i z klasických seriálů, co večer v teple domova sledujete. Proč jej potřebujete i ve vaší domácnosti?

Zdroj foto: BobrinSKY / Shutterstock.com

Kvalita zabudovaných reproduktorů

Pokud srovnáme kvalitu přenosu zvuku z klasického televizoru a soundbaru, rozdíl je diametrálně velký. Zatímco se značky všech nejznámějších televizí snaží zvětšovat obraz na maximum, do tenkých a velkých úhlopříček už nedokážou zabudovat kvalitní postranní reproduktory. Vlivem toho kvalita zvuku strádá, a čím dál častěji je nutné k televizoru pořídit i kvalitní soundbar.

Design soundbaru je velmi minimalistický

Nebojte se, koupí soundbaru vám k televizi nepřibude velký reproduktor, který zabere opět velký prostor. Váš čistý design interiéru ani soundbar nepoškodí. Tyto malé reproduktory jsou většinou vyráběné jako minimalistické a jednoduché válečky nebo kvádry, které stačí volně položit před obrazovku televize a propojit jedním kabelem.

Zdroj foto: Bryan Toussaint / Shutterstock.com

Jedná se tedy o tenkou tyč, váleček nebo kvádr, co připomíná jen malou lištu před obrazovkou. Soundbar dokáže přenést zvuk kvalitně a zároveň velmi nahlas, což ani moderní televize tak kvalitně zdaleka neumí. Pokud se rozhodnete pro pořízení skutečně kvalitního soundbaru, pak bude mít takový kousek v sobě s největší pravděpodobností zabudovaný i subwoofer, který splní požadavky na kvalitní basové frekvence. Díky tomu získáte například kvalitní a napínavý zvuk při sledování dramatických filmových příběhů.

Jak získat nejkvalitnější zvuk?

Díky soundbaru se zvuk z filmu přenese do vaší místnosti směrem k vám hned v několika vlnách a směrem do více míst. Díky několika zabudovaným reproduktorům v jednom soundbaru získáte příjemný zvuk všude kolem vás, jako byste měli reproduktor i vedle sebe či za sebou. To je hlavním pozitivem tohoto chytrého doplňku vaší obývací stěny.

Ať už se rozhodnete pro soundbar klasický nebo vylepšený subwooferem, určitě vás investice nezklame. Požitek z kvalitně stráveného večera u televize bude vaší odměnou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.