Proč si pořídit smart hodinky: Jsou praktickým mini počítačem, jenž pomáhá žít zdravě

Ještě jste si nepořídili smart hodinky? Pak možná přišla správná chvíle to napravit. Pokud bez chytrého telefonu pomalu neuděláte ani krok a často sportujete, pak smart hodinky vám v ledačem pomohou. Jsou totiž takovou pomyslnou prodlouženou rukou smartphonu. V čem vám pomohou a jak si vybrat ty správné?

Zdroj foto: GRSI / Shutterstock.com

Na co si dát při výběru smart hodinek pozor

Jestliže jste se rozhodli pro pořízení svých první smart hodinek, mějte na paměti zejména jejich operační systém, aby byl kompatibilní s vašim mobilním telefonem. Třeba operační systém Tizen spolupracuje s produkty značky Samsung, watchOS najdete výhradně u značky Apple, pro Honor nebo Huawei vybírejte Lite OS. Určitě byste si měli také ujasnit, co všechno by vaše nové smart hodinky měly umět – sledovat vaši fyzickou aktivitu, umět zaplatit za zboží v obchodě, dlouho vydržet na jedno nabití a podobně. Nebo je pro vás podstatný také jejich vzhled a cena?

Zdroj foto: Peppinuzzo / Shutterstock.com

Smart hodiny pro aktivní sportovce

Moderní doba se projevila také na vzhledu a funkčnosti hodinek. Už od nich neočekáváme jen ukazování času, ale vyžadujeme i další funkce, díky nimž máme pod svou kontrolou naši denní aktivitu i fyzickou kondici. To významně napomáhá při kontrole zdravého životního stylu. Chytré hodinky jsou schopné sledovat spánek i tepovou frekvenci nebo spotřebované kalorie, nastavit lze různé typy sportování od běhu, chůze, cyklistiky až po fitness. Dražší modely mají v sobě zabudovaný gyroskop, barometr, výškoměr i kompas. Kromě toho po bezdrátovém propojení se smartphonem hodinky upozorňují na příchozí textové zprávy i hovory. S jejich pomocí lze uskutečňovat mobilní platby, pokud to jejich systém dovolí. Jsou vlastně malým počítačem, který máme neustále s sebou na zápěstí.

Chytré hodinky mohou být i elegantním doplňkem

Některé modely smart hodinek dovolují výměnu pásku, takže si je vždy můžete přizpůsobit svému aktuálnímu outfitu. V takovém případě budete možná mít ve své zásobě hned několik vyměnitelných náramků. Výhodou u některých chytrých hodinek je antireflexní displej, který je dobře čitelný i na slunci.

Smart hodinky jsou nezbytných módním doplňkem každého, kdo žije aktivně a pravidelně sportuje.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.