Přebalovací pult aneb bezpečnost miminka především

Jste těhotná a chystáte výbavičku pro miminko? Přebalovací pult je věc, která se vám určitě bude hodit. Pokud si nejste jistá výběrem, zaměřte se na několik základních vlastností, co by měl ideální pult na přebalování splňovat. Které to jsou?

Zdroj foto: veryulissa / Shutterstock.com

Předem je třeba vědět, že existují dva základní druhy přebalovacích pultů: pro děti od narození do 12 měsíců a potom od 12 měsíců do 36 měsíců. Níže zmíněné vlastnosti se vztahují na oba druhy pultů.

S úložným prostorem

Chcete, aby měl přebalovací pult více využití? Vybírejte si takový, co disponuje úložným prostorem. Ten oceníte v případech, kdy budete potřebovat dítě přebalit okamžitě a nebudete se chtít zdržovat hledáním plen, olejíčků, mastiček, krémů a dětského oblečení.

Stabilita a hmotnost

Přebalovací pult musí splňovat několik bezpečnostních požadavků. Hlídejte si zejména celkovou hmotnost, kterou je plocha přebalovací pultu schopná unést. Podle předpisů by to mělo být 50 kg, i přesto, že maximální hmotnost dítěte, které můžete na pult položit je 15 kg. Přebalovací pultík by měl být samozřejmě stabilní.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Pokud má pult 4 kolečka, alespoň dvě musí jít zajistit proti pohybu. Před prvním použitím pultu je důležité vyzkoušet jeho stabilitu jednoduchým testem: položte na něj co máte po ruce: kufr, knihy, hračky pro dítě, zkrátka věci, kterými prověříte jeho stabilitu i hmotnost, kterou unese.

Zvýšené okraje

Dbejte i na zvýšené okraje pultu, ty brání tomu, aby vám z něj dítě spadlo. Ani s touto ochranou jej na pult nikdy nepokládejte a nenechávejte bez dozoru. Zvýšené okraje jsou buď namontované, nebo jsou součástí balení a dají se přidělat. Promyslete i to, kam přebalovací pult umístíte – pokud bude jednou stranou opřený o zeď, odpadne vám starost s instalací či pořizováním desky na zadní stranu.

Při přebalování miminka na pultu vždy buďte opatrní a dodržujte veškerá bezpečností opatření.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.