Křovinořez: základní dělení a podle čeho vybírat?

Křovinořez je mohutné a výkonné zařízení určené k hrubému sekání velké trávy a rozsáhlejších ploch. Přijde vám vhod pokud vlastníte zahradu, kterou potřebujete pravidelně udržovat sekáním. Jak si vybrat ten správný s nímž budete spokojeni?

Zdroj foto: photoschmidt / Shutterstock.com

Základní druhy křovinořezů

První, na co byste se měli zaměřit je výběr pohonu. Na výběr máte ze tří možností.

  1. Akumulátorový – ten je skvělý v případě, že máte menší zahradu, neboť jste omezeni dobou výdrže baterie.
  2. Benzinový – tyto křovinořezy mají vysoký výkon a existují ve variantách s dvoutaktním, či čtyřtaktním motorem, a poradí si s každým druhem terénu.
  3. Elektrický – tyto křovinořezy jsou vhodné pro ty z vás, kteří chtějí lehký přístroj. Ovšem stejně jako v případě akumulátorových jste limitováni, v tomto případě délkou přívodního kabelu.

Rukojeť

Jelikož sekáním trávy strávíte nějakou dobu, určitě dbejte i na výběr typu rukojeti. Zvolit můžete buď madlo, které je typické pro menší křovinořezy, anebo rukojeť typu bike. Tento druh rukojeti je lépe ovladatelný a je typický pro těžší sekačky, protože představuje větší pohodlí pro dlouhodobé sekání trávy.

Zdroj foto: grisdee /Shutterstock.com

Hmotnost křovinořezu

Poslední, ale také velmi důležitý bod výběru, je hmotnost stroje. Typické hmotnosti křovinořezů se pohybují v rozmezí od 5 do 10 kg. Platí jednoduché pravidlo, že čím těžší sekačka, tím větší výkon. Ale pozor. Uvědomte si, že čím těžší sekačku zvolíte, tím náročnější pro vás sekání bude, neboť se rychle unavíte, když se s ní budete pohybovat po celé zahradě. Stroje s hmotností blížící se k deseti kilogramům jsou již na úrovni profesionálních výrobků – a nejsou vhodné pro občasné sekání.

Rozhodující při výběru křovinořezu je, aby vám perfektně padl do ruky a dobře se vám s ním manipulovalo.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.