Poškrábaný displej na mobilu: Tyto drobné nedokonalosti můžete snadno napravit

Když si domů přineseme nový mobilní telefon, je jeho displej bez jediné chybičky, dokonale hladký a lesklý. Jenže tato nádhera netrvá věčně – a už po pár týdnech se mohou objevovat první malé škrábance. Nemusíte hned přemýšlet o výměně displeje a běžet do servisu, tyhle drobnosti můžete docela dobře odstranit i doma. Jak na poškrábaný displej?

Zdroj foto: paulzhuk / Shutterstock.com

Pomoc hledejte v koupelně

Prvního pomocníka na boj s poškrábaným displejem najdete ve své koupelně. Je jím totiž pasta na zuby. Měla by to být ale obyčejná pasta, bez zrníček, nevhodná je i pasta gelová. Stačí, když malý kousek zubní pasty dáte nejlépe na měkký hadřík nebo vatový odličovací tampónek a nanesete ji jemně na poškrábaná místa. Pastu pak setřete znovu měkkým hadříkem, tentokrát jej ale trošku navlhčete.

Jedlá soba nebo dětský pudr

I další tip je ryze babskou radou, ale opravdu to pomáhá.

  • Jedlou sobu nebo dětský pudr smíchejte v malé misce v poměru 1:1.
  • Vzniknout by vám měla hustá pasta.
  • Tuto pastu je pak nutné dát na kousek hadříku a potírat jí škrábance na displeji.
  • Je to stejný postup jako u zubní pasty, stejně tak za pomocí lehce vlhkého hadříku pak stopy hmoty setřete.

Retušovací fix na poškrábaný displej

Retušovací fix se využívá na autolak, stejně dobře ale poslouží i na poškrábaný displej. Před nanesením retušovacího fixu je ale nutné displej pořádně očistit a popřípadě i odmastit, aby se fix lépe ujal. Díky retušovacímu fixu ale můžete odstranit i hlubší a rozšířenější škrábance.

Zdroj foto: Niki Khun / Shutterstock.com

Podobně lze využít i krém, který se používá na odstraňování škrábanců na laku auta, tím je například klasický vosk na auta. Stačí opravdu jen kousek vosku, který je nutné opět opatrně nanést na měkký hadřík a krouživými pohyby přejíždět poškozený displej. Poté stačí displej očistit a je hotovo.

Zázračná houbička

Magická houba, která je produktem moderních nanotechnologií také dokáže zázraky. A to platí i v odstraňování škrábanců z displeje. Možná jste už o melaminové nano houbičce slyšeli, jde o unikátní a velmi universální mazací houbičku, která si poradí nejen s nečistotami, ale právě i se škrábanci. Houbičkou pak škrábance jednoduše z displeje „vygumujete“.

Mastit, nebo nemastit?

Další možností je využití jedlého rostlinného oleje, jde opět o babskou radu, je ale nejméně účinná a jedná se spíše jen o dočasné řešení problému se škrábanci. Navíc pokud se budete snažit olejem vyčistit poškrábaný displej, musíte počítat s tím, že zůstane mastný a špatně se vám bude čistit.

Pokud ale po ruce nic jiného nemáte, na nějakou dobu si s tím vystačíte. Stačí opravdu jen kapička oleje, která se rozetře po displeji. Olej si poradí jen s jemnými škrábanci, na druhou stranu bude displej lesklý, a tak bude vypadat jako nový. Jen pozor na množství oleje, nesmí ho skutečně být mnoho.

Jak vidíte, existuje několik snadných a rychlých způsobů, jak vrátit displeji krásu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.