Plynové kotle a vařiče jsou oblíbenci českých domácností

České domácnosti rády topí plynem a rovněž plyn rády využívají také v kuchyni. Plynové kotle jsou spolehlivé, mají vysokou účinnost a vaření na plynu je velmi výhodné. Hořák totiž poskytuje teplo pouze v případě, kdy jej skutečně zapnete. Proto není divu, že právě plyn je v českých domácnostech jasným favoritem. Víte ovšem, jak se chovat ekonomicky a zbytečně za svou spotřebu nepřiplácet?

Zdroj foto: Evtushkova Olga / Shutterstock.com

Stoupající cena plynu? Při ekonomickém chování vás děsit nemusí

Cena plynu je proměnnou, jež se v médiích neustále přetřásá a některým domácnostem při představě vzrůstajících cen stoupají vlasy na hlavě hrůzou. Jak tedy starostmi nezešedivět a místo toho se začít chovat ekonomicky a svůj domácí rozpočet zbytečně nezatěžovat? Občas stačí jen pozměnit své návyky a uvědomit si, kde se nacházejí vaše rezervy.

Kontroly a revize plynových kotlů a snížení teploty v domě

Vlastníci plynových kotlů by neměli podceňovat jejich pravidelné kontroly, a kromě přehledu o tom, v jakém stavu se jejich kotel nachází, by měli dodržovat také doporučené termíny revizí. Zároveň je praktické pořídit si do domácnosti termostat a zamyslet se nad tím, na jakou teplotu svůj domov skutečně potřebujete vytápět. Myslete na to, že každý stupeň dolů, znamená přibližně šestiprocentní úsporu za topení.

Je cena plynu neúnosná? Přejděte jinam

Pokud je cena plynu od vašeho poskytovala skutečně přehnaná a neúnosná, podívejte se, co nabízí konkurence. Právě volba spolehlivého dodavatele plynu je něčím, co stojí za zvážení. Proč zbytečně připlácet za plyn, pokud vám jej jiný dodavatel dokáže nabídnou levněji?

Plyn je nedílnou součástí mnoha českých domácností. Aby ovšem na jeho platby nepadla většina rodinného rozpočtu, je důležité s ním správně nakládat. Častým nešvarem je přetápění a zanedbávání pravidelných kontrol a revizí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.