Pitahaya: Dračí ovoce není snadné vypěstovat

Dračí ovoce není v Česku příliš známé. Jeho transport je velmi náročný, což je důvodem, proč se zářivé červené ovoce snaží mnoho lidí u nás vypěstovat.

Součástí dračího ovoce je sladká dužina plná semínek. Dračí ovoce je oblíbené mezi labužníky i mezi vyznavači zdravého životního stylu.

Převoz dračího ovoce z tropických krajů je velmi náročný, proto je snadnější ho sehnat v sušené nebo mražené variantě. Svou chutí připomíná angrešt.

Zdroj foto: Tong_stocker / Shutterstock.com

Exotické ovoce je nabité živinami

Dračí ovoce obsahuje velké množství vlákniny a je velmi málo kalorické, což je ideální kombinace pro redukci váhy. Kromě vlákniny jsou součástí ovoce základní vitamíny a minerály, ale také rostlinné sloučeniny –  polyfenoly, karotenoidy a betacyaniny.

Pomáhá v boji s chronickými nemocemi

Záněty a chronické nemoci jsou způsobené volnými radikály. Proti nim úspěšně fungují antioxidanty, které jsou často součástí ovoce, dračí ovoce nevyjímaje. Antioxidanty fungují tak, že neutralizují volné radikály, čímž zabraňují poškození buněk a zánětu.

Posílí imunitní systém

Zásadní vliv na imunitní systém má váš způsob života, především stravování. Vysoký přísun vitaminu C a karotenoidů z dračího ovoce posílí váš imunitní systém.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Skvělý zdroj hořčíku a železa

Železo není často součástí ovoce, pitahaya je však výjimkou. Mnoho lidí trpí nedostatkem železa. Ve skutečnosti se odhaduje, že 30 % světové populace má nedostatek železa, což z něj činí celosvětově nejběžnější chybějící živinu. Dračí ovoce obsahuje velkou dávku železa a vitamínu C, který pomáhá k jeho vstřebávání.

Hořčík je také součástí dračího ovoce. Je nutný až k 600 biochemickým procesům v těle.

Pěstování dračího ovoce

I při sebe větší péči se pravděpodobně květů a plodů nedočkáte. To vám však nemusí bránit si hezký kaktus vypěstovat.

Před zasazením namočte semena na dvě hodiny do teplé vody. K zasazení použijte písčitý substrát. Rostlina je popínavá a při růsti se plazí, proto použijte oporu. Nejlépe se jí bude dařit ve skleníku.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.