Nepracujte v zimě – efektivní topidla můžete mít také ve sklepě, garáži nebo dílně

Do skladů, sklepů nebo garáží se na zimu vždy hodí pořídit kvalitní topidlo. Proč zbytečně mrznout, když se dá teplo vyrobit za rozumné peníze a velmi snadno. Poradíme vám, jaké topidlo vybrat a jaké jsou výhody i nevýhody jednotlivých řešení. Existují naftová topidla, plynová nebo elektrická. Vyberte si to ideální pro vás.

Topidlo
Zdroj foto: Stenko Vlad / Shutterstock.com

Naftová topidla

Během provozu spalují naftu nebo lehké topné oleje (LTO). Právě díky tomu se pyšní nejnižšími provozními náklady. Jsou navíc velmi tiché, snadno se obsluhují a uživatelsky jsou asi nejkomfortnější. Samozřejmou nevýhodou je ale to, že při spalování dochází ke vzniku zplodin. Rozhodně je tedy není možné využívat v uzavřených prostorách, pokud na přístroj není napojen komín s odvodem ven.

Plynová topidla

Plynová topidla jsou levnější, co se týče pořizovací ceny. Když se ale podíváme na náklady na provoz, zjistíme, že za topení s nimi utratíte ve výsledku docela hodně. Své nevýhody ale umí bohatě vynahradit vysokým topným výkonem a mobilitou – bez potíží je kamkoliv přenesete i v ruce. I tato topidla šíří při spalování zplodiny, ale v mnohem menší míře, takže větrání není tolik nezbytné a je možné je krátkodobě využít i v uzavřených prostorech.

Elektrická topidla

Jedná se v podstatě o nejčistší zdroj tepelné energie ze všech zmiňovaných. Při svém provozu nepotřebují mít dostupný žádný kyslík, neprodukují kouř a jsou navíc 100% energeticky účinná. Snadno je tedy můžete užívat v uzavřených a nevětraných místnostech. Ideální jsou do domů, garáží, sklepních kójí nebo skladišť. Tyto nepopiratelné výhody se ale bohužel nepříjemně projeví na provozních nákladech. Topidla se hodí spíše pro vytápění v dlouhodobém horizontu, snadno totiž umí rozhánět teplý vzduch do různých částí objektu. Vždy také závisí na vašem tarifu za elektřinu, není nezbytně nutné, aby náklady byly vysoké, pokud máte výhodnou smlouvu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.