Jaký hrnek je ideální volbou do moderní kuchyně?

Jestliže se vám rozbil oblíbený hrnek nebo jen potřebujete nakoupit další, bude to chtít koupit kvalitní kousek, z kterého si rádi dáte lahodný čaj či kávu. Pokud však nevíte, podle jakých parametrů hrnek vybírat, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Pojďte se inspirovat s námi!

Podle jakých parametrů vybírat hrnek do naší moderní kuchyně?

Hrnek je velmi důležitou součástí naší kuchyně. Každé ráno většinou začínáme s lahodným šálkem kávy nebo čaje. Někteří z nás dokonce berou pití nápoje jako jakýsi rituál, při kterém se i přes den tzv. nadechnou a postaví je zpět na nohy. Moderní hrnek lze vybírat na základě různých kritérií. Svoji roli by měla hrát při výběru hrnku jeho velikost. Zde se musíme zamyslet nad tím, zda si rádi dopřáváme malý šálek čaje či kávy nebo spíše upřednostňujeme hlubší hrnek, do kterého se vleze větší množství lahodného nápoje. Tento aspekt je velmi individuální, ale samozřejmě bychom měli myslet i na další členy domácnosti nebo na návštěvy. Pokud však vybíráme hrneček čistě pro naši potřebu, bude záležet opravdu jen na našich preferencích. Hrnek pak můžeme vybírat i podle materiálu, z kterého je vyrobený a také podle jeho designu. O tom si však prozradíme více na následujících řádcích.

Z jakého materiálu vybrat hrnek do moderní kuchyně?

Chceme-li, aby nám kuchyňské doplňky vydržely sloužit dlouhou dobu, bude to chtít vybrat model z kvalitního a z odolného materiálu. Dobrou volbou jsou porcelánové hrnky, které jsou nejen odolné, ale také esteticky zajímavé. Útulnou atmosféru zase dokáží navodit stylové hrnky ze 100% keramiky. Ty jsou většinou o něco pevnější, než je tomu u porcelánové verze hrnku. Pro malé děti se dobře osvědčily také plastové hrníčky. Ty však nejsou příliš esteticky zajímavé. Někteří odborníci je dokonce dětem nedoporučují a spíše poukazují na potřebu naučit děti pít rovnou  menšího klasického porcelánového nebo keramického hrnku.

Jakou barvu, vzor nebo motiv by mě mít stylový hrnek do moderní kuchyně?

Aby hrnek zapadl do rázu naší kuchyně, měli bychom ho vybírat i s ohledem na další nádobí, které už vlastníme. Velmi vkusně působí, vybereme-li si hrníček, který bude ladit k našim talířům a k miskám. Z tohoto důvodu je vhodné nakupovat hrnek v sadách nebo ho pak promyšleně kupovat právě s ohledem na nádobí v naší stávající výbavě.

Zaměříme-li se na trendy barevné odstíny, budou letos in ty přírodní a pastelové. Oříškový, krémový i citrónově žlutý hrnek tak bude letos dobrou volbou. Vsadit však můžete i na bílou klasiku. Bílá je barva univerzální, která z módy nevychází. Takový hrnek pak můžete s klidem sladit k nejrůznějšímu servírovacímu nádobí. Někteří dávají přednost jednobarevným hrnkům a jiní zase raději sáhnou po hrnečku se vzory a s motivy.

Doporučujeme vybrat jemný motiv, který bude působit harmonickým dojmem. V kurzu jsou letos kytičky, ale také jemné puntíky nebo klasické proužky. V módě jsou letos také hrnky, které mají zlaté nebo stříbrné detaily. Může se jednat právě o zmíněný zlatý proužek na okraji hrnku nebo na jemné vzory po celé ploše hrníčku. Skvělým řešením bude i hrnek s nápisem. Ten vás může dokonce i charakterizovat. Na zmíněné modely hrnků se můžete podívat např. i zde: https://www.sinsay.com/cz/cz/. Tady si vybere kvalitní kousek i ten nejnáročnější z vás.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.