Jak vybrat sedací soupravu? Pár jednoduchých kroků vám pomůže

Sedací souprava je dominantním prvkem interiéru obývacího pokoje i kanceláře. Ta by měla splňovat svůj účel, esteticky ladit k nábytku i k zvolenému stylu. Vyberte si krásnou a funkční sedačku v jednoduchých krocích.

K jakému účelu bude sedací souprava sloužit

Zamyslete se, k čemu budete sedačku používat. Zda bude součástí kanceláře nebo obývacího pokoje, využijete ji k pracovnímu jednání, nebo na ní chcete doma pohodlně relaxovat. Důležité také je, kolik lidí na ni chcete posadit. Pro pohodlné sezení zvolte nižší a měkčí sedačky. Do kanceláře či jednací místnosti dejte tvrdší a vyšší sedačku, ze které se snadno vstává. Zvažte, zda potřebujete občas rozkládací lůžko pro návštěvu, nebo spíše funkční sedačku s úložným prostorem.

Zdroj foto: YKvisual / Shutterstock.com

Dobře měřte a zvažte tvar

Důležité je dobře měřit prostor a porovnat míry s rozměry sedačky. Zvažte své prostorové možnosti, aby se vám tam sedací souprava skutečně pohodlně vešla. Kolem sedací soupravy nechte dostatečný prostor, aby vynikla a nepřekážela. Sedací soupravu ve tvaru U dejte do většího prostoru. Klasickou nebo rohovou sedačku do menších obývacích pokojů. 

Vhodné umístění sedačky

Nestavte sedačku zády ke dveřím. Ze sedačky by mělo být vidět na dveře a na toho, kdo vchází do místnosti. Přispívá to k vnitřnímu klidu. Sedací soupravu dejte tak, aby se z pohledu z ní do místnosti zdál okolní prostor co největší. Proto se v malých prostorách sedací souprava velmi často umísťuje ke zdi či do rohu obývacího pokoje. Ve velkých místnostech sloužících jako obývák, pracovna, jídelna i kuchyň současně dejte větší sedací soupravy, které prostor zútulní, příjemně zaplní nebo i rozčlení.

Zdroj foto: 4 PM production / Shutterstock.com

Potahový materiál volte chytře

Kůže navozuje pocit luxusu, snadno se udržuje a je nadčasová. Za nás jednoznačně vede. Ekokůže je prodyšná, pevná a odolná proti oděru, ale nemá tak dlouhou životnost. Mikrovlákno připomíná semišovou useň a snadno se udržuje. Mikroplyš má pevný tkaný podklad a je odolný horní nylonový vlas. Žinylka je příjemný tkaný potah ze směsi bavlny a PES. Mikrofáze je jednovrstvý povrchově upravený 100% polyester odolný vůči znečistění.

Volba barev a vzoru

Celkový dojem završí potah. Nejelegantnější jsou jednobarevné sedačky v teplých barvách, které snadno sladíte k nábytku i barvě stěn. Ideální jsou odstíny šedé, hnědé, béžové, ale i červené, oranžové, zelené a modré. Jednobarevné sedací soupravy oživte dekorativními polštářky a plédem. Pokud máte neutrálně zařízený obývací pokoj, oživte jej sedačkou se vzorem. Trendy jsou květinové vzory a geometrické tvary. 

Kvalitní konstrukce a snadná manipulace

Moderní jsou polohovatelné područky, podhlavníky, opěrky na nohy a kapsy na brýle či časopisy. Kvalitní konstrukce znamená dlouhou životnost. Dřevo nebo dřevotříska v kombinaci s tvrdým masivem a kovem je lepší než plast. U rozkládacích sedaček volte takovou, která jde snadno rozložit. Pak mechanika sedačky déle vydrží. S výběrem vám poradí český výrobce sedacích souprav.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.