Jak na levné a ekologické vytápění? Výhody kotle na biomasu

Pro výběr vhodného nového způsobu vytápění je právě nyní ta nejvhodnější doba. Je to snadné. Vše si totiž můžete opravdu bez stresu a v klidu promyslet, protože vás netlačí blížící se zima. Moderní trh je navíc plný skvělých a inovativních nápadů.

Například automatické kotle pro vytápění peletami a briketami se neustále inovují a vylepšují. A to až do té míry, že se o sebe postarají během opravdu dlouhého časového úseku. Díky použití briket a maximální efektivitě spalování tak nemusíte v noci vůbec vstát z postele, a přesto vám bude za všech okolností příjemné teplo.

Zdroj foto: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Jaké výhody vám nabídnou moderní kotle na biomasu

Kromě přikládání se tito šikovní techničtí pomocníci sami postarají také o své čištění. Nebudete tedy muset pravidelně vymetat popílek, oddehtovávat těleso kotle apod. A to stále ještě není vše.  Jejich základní obsluhu zvládnete bez problémů kdykoliv a kdekoliv – třeba i v pracovním obleku. Můžete to provést nejenom přímo na přehledném displayi, ale také pohodlně na dálku prostřednictvím všudypřítomného internetu nebo třeba GSM modulu. Vše záleží jen na tom, jakou technologii si zvolíte. Ovládání bývá opatřeno interaktivní nápovědou a díky ní všemu přijdete na kloub opravdu za pár minut. A to je vše – poté už jen šetrně a levně topíte.

Pozitivem těchto moderních kotlů je rovněž opravdu vysoká účinnost – leckdy i okolo 98 %. To znamená, že rovných 98 % vložené biomasy bude proměněno na teplo. A to i tam, kde by to ještě nedávno nebylo možné. Miniaturizace totiž pronikla i do tohoto oboru a dnes tak lze nový kotel umístit třeba i do předsíně nebo úklidové komory, aniž by jakkoliv překážel.

Věděli jste, že: komfort při tomto způsobu vytápění je zcela srovnatelný s použitím kotlů na plyn nebo na elektřinu? Oproti nim však může být až o 70% levnější.

Zdroj foto: tchara / Shutterstock.com

Čím v automatických kotlech topit?

Nejvýhodnější pro ekologické vytápění je samozřejmě biomasa. Na mysli máme pelety a brikety ze 100 % dřeva, jež je do žádoucího tvaru lisováno pouze za pomoci velmi silného tlaku. Žádná lepidla ani pojiva se tedy rozhodně nepoužívají a vy tak máte jistotu, že ve svém kotli spalujete jen čistě přírodní zdroje.

Ovšem chcete-li opravdu ušetřit, pak byste měli vědět, že v mnoha případech není vůbec nutné se neefektivně omezovat se na jeden typ paliva. Moderní kombinované kotle si totiž poradí jak s peletami, tak i s hnědým uhlím. Vybírat si tak můžete podle toho, co je aktuálně na trhu k mání za lepší a dostupnější cenu. Měli byste však vědět, že takové kotle mají o něco málo nižší účinnost než ty, jež jsou už od samého počátku uzpůsobené na jeden typ paliva.

Náš tip: Chcete při nákupu topiva ušetřit? Využijte výhodné slevové kódy na internetu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.