Jak vybírat diamantové šperky: Zvažte tato kritéria

Krásné šperky bývají bezesporu doménou všech žen. Vždyť různé drahé kovy dokážou dokonale podtrhnout jejich krásu a eleganci. Vybrat ten správný šperk nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu se jich nachází spousta. Podle jakých kritérií bychom měli volit ten správný šperk?  Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Alternativ je skutečně hodně.

Zdroj foto: Steve Ikeguchi / Shutterstock.com

Kvalita na prvním místě

V první řadě je třeba vědět, jestli jsou diamantové šperky v požadované kvalitě. Jinými slovy, prodejce by měl poskytovat záruku jak na zpracování, tak i na materiály a samozřejmě poskytnout také servis. Co se týká samotné jakosti diamantového šperku, tak ta se odvíjí hlavně od velikosti a jakosti samotného kamene, které je základem takového šperku. Mezi čtyři hlavní faktory patří barva, váha, čistota a brus. Ostatně od kvality se logicky odvíjí také cena. Koupit lze diamantový šperk klidně za 60 nebo i 500 000 korun.  

Dbejte na certifikáty

Jinými slovy, jedná se o takzvané rodokmeny. Vydávány jsou v gemologických laboratořích. Certifikát jednoznačně poukáže na původ daného kamene ve šperku. Mezi nejznámější a také nejpřísnější certifikáty se řadí certifikát od GIA. Z hlediska barevného odstínu se označuje celkem 12 kategorií. Jinak čistota také vyjadřuje i celkové zbavení se šperků různých nečistot.

Zdroj foto: Levon Avagyan / Shutterstock.com

Potřebujete investiční šperk?

Jestliže potřebujete briliantové zásnubní prsteny, nejspíše si je pořizujete pro onen daný moment. Mnozí lidé ovšem nakupují briliantové šperky především jako investiční záležitost. V současné době se bezesporu investování do drahých kovů vyplatí. Dlouhodobě dokážou uchovat svou hodnotu, takže nepřichází o žádné peníze. Aktuálně se inflace zvyšuje doslova raketový tempem, takže je mnohem výhodnější finanční prostředky někam uložit. Drahé kovy představují ideální příležitost.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.