Jak vybírat diamantové šperky: Zvažte tato kritéria

Krásné šperky bývají bezesporu doménou všech žen. Vždyť různé drahé kovy dokážou dokonale podtrhnout jejich krásu a eleganci. Vybrat ten správný šperk nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu se jich nachází spousta. Podle jakých kritérií bychom měli volit ten správný šperk?  Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Alternativ je skutečně hodně.

Zdroj foto: Steve Ikeguchi / Shutterstock.com

Kvalita na prvním místě

V první řadě je třeba vědět, jestli jsou diamantové šperky v požadované kvalitě. Jinými slovy, prodejce by měl poskytovat záruku jak na zpracování, tak i na materiály a samozřejmě poskytnout také servis. Co se týká samotné jakosti diamantového šperku, tak ta se odvíjí hlavně od velikosti a jakosti samotného kamene, které je základem takového šperku. Mezi čtyři hlavní faktory patří barva, váha, čistota a brus. Ostatně od kvality se logicky odvíjí také cena. Koupit lze diamantový šperk klidně za 60 nebo i 500 000 korun.  

Dbejte na certifikáty

Jinými slovy, jedná se o takzvané rodokmeny. Vydávány jsou v gemologických laboratořích. Certifikát jednoznačně poukáže na původ daného kamene ve šperku. Mezi nejznámější a také nejpřísnější certifikáty se řadí certifikát od GIA. Z hlediska barevného odstínu se označuje celkem 12 kategorií. Jinak čistota také vyjadřuje i celkové zbavení se šperků různých nečistot.

Zdroj foto: Levon Avagyan / Shutterstock.com

Potřebujete investiční šperk?

Jestliže potřebujete briliantové zásnubní prsteny, nejspíše si je pořizujete pro onen daný moment. Mnozí lidé ovšem nakupují briliantové šperky především jako investiční záležitost. V současné době se bezesporu investování do drahých kovů vyplatí. Dlouhodobě dokážou uchovat svou hodnotu, takže nepřichází o žádné peníze. Aktuálně se inflace zvyšuje doslova raketový tempem, takže je mnohem výhodnější finanční prostředky někam uložit. Drahé kovy představují ideální příležitost.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Používáním stránky souhlasíte s používáním cookies potřebných pro správného fungování webstránky, marketingové a analytické účely SouhlasímVíce informací