4 senzačních tipy, jak jednoduše dekorovat stěny

Prostředí, ve kterém se pohybujeme, značně ovlivňuje naše psychické zdraví. A zatímco exteriéry příliš neovlivníme, nad domácností máme absolutní kontrolu. Proto bychom se měli snažit o to, aby v interiéru zavládla harmonie. Často stačí málo – třeba pár vhodně zvolených dekorací. Výsledkem je úžasná podívaná, jež se stává každodenní pastvou pro oči. My jsme se zaměřili na stěny, protože právě ony tvoří největší pohledovou plochu, a to v každé místnosti. Jejich dekorování přitom nijak neubírá na prostoru.

Zdroj foto: Patryk Kosmider / Shutterstock.com

Oversize obraz

Nejen oblečení nadměrných velikostí – v kurzu jsou také nadměrné neboli oversize obrazy. Představují skvělou volbu pro menší prostory, kde na sebe strhávají veškerou pozornost. V interiéru v minimalistickém pojetí se může skvěle vyjímat černobílá velkoplošná fotografie na plátně. Anebo dáte přednost abstrakci, která odlehčí přísnou atmosféru a vnese do místnosti vnese hravost?

Samolepky na zeď

Je to sice nějaký ten pátek, kdy samolepky na zeď zažily boom, ale neznamená to, že by vyšly z módy. Naopak se zařadily mezi stálice bytových dekorací a stále umožňují rychlou proměnu interiéru v souladu s aktuálními trendy. Vhodně zvolený motiv dokáže v interiéru hotové divy – a dětský pokojíček se bez nich snad ani neobejde.

Samolepky, ale tak krásné ručně vyráběné dekorace na stěnu, mezi kterými nechybí ani oblíbený anděl na zeď.

Obrazová galerie

Jen málokterá dekorace dodá stěně tak osobitý look jako malá galerie. Jak ji vytvořit? Jednoduše vedle sebe pověste co nejvíce obrázků různých velikostí. Můžete se vydat cestou soudržnosti, nebo naopak namixovat různé druhy motivů. A pokud obrázky pověsíte až ke stropu, dosáhnete optického zvětšení prostoru.

Vaše oblíbená věc

Možností, jak udělat z obyčejné zdi neobyčejnou, je až překvapivě mnoho. Jestli vás neoslovil žádný z výše uvedených tipů, jednoduše si na stěnu pověste to, co máte rádi. Třeba vaše horské kolo, sadu starožitných talířů nebo televizi, která doposud stála na stojánku.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.