Balayage: Účes, který zesvětlí vaše vlasy

Chcete oživit svůj účes, ale na nový odstín barvy si netroufáte? Pak je pro vás naprosto nejlepším rozhodnutím právě balayage. Tato poměrně nová technika, která se těší své oblíbenosti u velké většiny žen, je pro vaše vlasy nejen designovým prvkem, ale také výživným účinkem.

Zdroj foto: hedgehog94 / Shutterstock.com

Melírům už dávno odzvonilo

Pamatujete si ještě na dobu, kdy bylo moderní nosit melíry? Nepřirozené proužky světlejších tónů vaší barvy na vlasech nepůsobily zrovna žádoucí vzhled, módě však v žádném období neporučíte. Melír navíc nebyl pro vaše vlasy ani nijak prospěšný, spíš je naopak ještě více ničil. Tento způsob oživení vašich vlasů je naštěstí už dávno pryč.

Balayage je nová metoda oživení účesu

Oproti tomu technika balayage je velmi přirozený způsob oživení vašich vlasů formou několika různých odstínů, které k sobě krásně ladí a působí přirozeným dojmem. Navíc vlasy díky této metodě i vyživíte a dodáte jim potřebné živiny i nový lesk.

Zdroj foto: Shumskaya Tatiana / Shutterstock.com

Vaše kadeřnice při této metodě nebere každý pramen zvlášť, ale barví různými odstíny vaší barvy celé vlasy, bez ohledu na prameny nebo jednotlivé vlasy. Díky tomu vznikne krásná struktura více odstínů přirozeně zapletené do sebe. Díky tomu, že na vašich vlasech najdete s touto metodou nespočet různých odstínů, se lehce ztratí i možné odrosty – a váš účes bude vypadat po dlouhou dobu stále krásný a přirozený.

Vaše kadeřnice musí tuto techniku ovládat

Pokud je vaše kadeřnice odborníkem v metodě balayage, pak si určitě poradí i se zpracováním barvy vůči vašemu typu a tvaru obličeje. Při přidání více tmavých odstínů do vnitřní strany vlasů směrem k obličeji opticky zúžíte vaši hlavu – a budete působit štíhleji. Balayage vypadá skvěle také s natočenými vlasy, kdy jemné vlny podtrhnou směs mnoha odstínů.

Pokud si vaše kadeřnice dá pozor na tyto základní pravidla, pak už nebrání nic tomu, aby technika balayage slušela i vám. Nezáleží na tom, jak dlouhé vlasy máte nebo zda jste blondýnka či bruneta.

Vaše vlasy budou krásnou ozdobou celého vzhledu a budete na své okolí působit mnohem více rozzářeně a přitom přirozeně.

Mohlo by se Vám také líbit
2 komentáře
  1. Kateřina říká

    Dobrý den …
    Proč píšete článek o balayage ,když zřejmě píšete o Ombre ?! Nechápu ,že si první nezjistite co a jak ….

  2. Gabča říká

    Ombre? A na to jste přišla kde? 😀 Vždyť to se dělá úplně jinak! Než budete komentovat, raději si vy první zjistěte, jestli nebudete za trubku 🙂 Tohle je balayage …. dělám to už nějaký ten pátek

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.