Jak správně vybrat kvalitní zahradní nábytek?

Nezadržitelně se blíží jaro – alespoň něco příznivého v této době. S tím se také pojí časté večerní posedávání venku na zahradě na čerstvém vzduchu. Proto byste si měli pořídit i kvalitní zahradní nábytek. Jak jej vybrat? Je vhodné volit takové materiály, které jsou snadnější na údržbu.

Ratan a proutí

Tyhle materiály patří mezi nejoblíbenější v našich zahradách, jelikož působí designově skvěle a nadčasově. V tomto případě doporučujeme syntetický ratan, jelikož má pryskyřicovou povrchovou úpravu, která tak zajistí tomuto nábytku delší životnost.

Zdroj foto: Bignai / Shutterstock.com

Dřevo

Přírodní materiál, z něhož se zahradní nábytek často vyrábí. Jeho výhodou je pevnost a velká nosnost, nicméně doporučujeme tento nábytek schovat před deštěm alespoň plachtou, nebo nejlépe do zahradního domku, mohl by totiž navlhnout.

Před nákupem se ujistěte, že je dřevo správně opracované, hladce obroušené a bez vad – a to i na skrytých místech, jako například ze spodní strany stolu.

Zdroj foto: kwynnart kulkraisri / Shutterstock.com

Ocel a železo

Je pravdou, že tento materiál je nejrobustnější ze všech, nicméně abyste na tomto nábytku měli pohodlí, je třeba na něj položit polštáře. Také je nutné, aby byl tento materiál ošetřen povrchovou úpravou proti vnějším vlivům, aby se předešlo korozi.

Pokud kupujete ocelový, nebo železný nábytek, ujistěte se, že všechny svařené spoje jsou hladké, lakovaný povrch je konzistentní a hladký – a nejsou nikde žádná holá místa či rezavé skvrny. Takový nábytek by byl nekvalitní.

Plast

Plastový zahradní nábytek je nejdostupnější variantou, jelikož je levný. Má to svůj význam – plastový nábytek totiž není vůbec odolný co se týče okolních vlivů, a ani jeho nosnost není velká. Nicméně i přesto je plast oblíbeným materiálem na zahradní nábytek.

Jaký materiál zahradního nábytku si vyberete vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.