Retinol jako zázrak v péči o pleť. Vyhladí vrásky a obnoví svěžest

Slyšeli jste už o novém zázraku v péči o pleť? Máme na mysli retinol, který dokáže skutečně mnohé a zejména pro stárnoucí pleť je hotovým požehnáním. Bojuje proti vráskám, zlepšuje texturu pleti a také vypíná její povrch. Kdy jej ale začít používat a jak vybrat ten skutečně účinný?

Péče o pleť
Zdroj foto: elenavolf / Shutterstock.com

Jak retinol pomáhá?

Jde vlastně o vitamín A, který je proslulý tím, že vyhlazuje hluboké vrásky i jemné linky a podporuje tvorbu kolagenu. Podílí se také na správném a pravidelném cyklu obnovy buněk a zvyšuje obsah vody v pleti. Podobně jako kyselina hyaluronová dodává pleti vláhu a udržuje ji mladistvou a svěží.

Kdy by se měl začít používat?

Tvorba kolagenu a elastinu se s postupujícím věkem začíná snižovat a to znamená, že již okolo třicítky si můžete všimnout prvních hlubších vrásek. Právě tehdy nastává čas začít užívat retinol, který zpomalí stárnutí a pomůže pleti vypadat déle mladší a plná života.

Jaké výsledky můžete očekávat?

První výsledky se obvykle ukážou po 14 dnech až měsíci používání. Uživatelé retinolu se shodují na tom, že pleť vypadá viditelně mladší, je hebčí, má méně viditelné hluboké vrásky i menší mimické vrásky.

Jak se retinol používá?

Jde o intenzivní kúru, která může perfektně doplnit vaši pleťovou rutinu. Retinol byste měli na pokožku nanášet pouze večer po vyčištění pleti a před aplikací klasického nočního krému. Sérum by se mělo jemně vklepat prsty do pleti. Ideální je používat retinol 4-8 týdnů v intenzivním režimu.

Pozor na slunce

Retinol patří k látkám, které jsou fotosenzitivní. Co to znamená? V podstatě to, že jsou velmi citlivé na sluneční záření a mohou při interakci se sluncem způsobovat nepříjemné potíže. Právě proto se retinol využívá výhradně večer. K tomu byste měli také denně používat krém s ochranných UV faktorem, aby se eliminovalo riziko vzniku pigmentových skvrn.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.