Proč má rustikální nábytek své kouzlo a donutí vás zpomalit a v klidu se nadechnout

Těžký, objemný a útulný. To jsou tři slova, která nejlépe vystihují podstatu rustikálního nábytku. Přestože jeho vznik se datuje o několik století zpět, konkrétně do 19. století, i v moderní době má své čestné místo v řadě domácností i gastronomických a ubytovacích zařízeních. Pokud se ptáte proč, přinášíme vám odpovědi.

Klidná a pohodová atmosféra

Rustikální nábytek dokáže v interiéru navodit klidnou a pohodovou atmosféru, která vás donutí zpomalit, posadit se a v klidu se nadechnout. Když vznikal rustikální nábytek, neexistoval internet a doba byla klidnější a životní tempo mnohem pomalejší. V interiéru, v němž se nachází rustikální židle, stůl, skříně či například i přiznané stropní rámy, se vrátíte zpět do 19. století, do doby kolonizace Ameriky. Právě v té době se totiž rustikální styl zrodil.

Návrat k přírodě a přirozenosti

Představte si, že se nastěhujete do domu daleko od civilizace a veškeré vybavení svého nového domova si musíte vyrobit vlastníma rukama. Právě takhle vznikala celá řada obydlí v Americe a rustikální styl byl na světě. Proto je tento styl synonymem návratu k přírodě a přirozenosti. Typickým znakem rustikálního nábytku je právě jeho minimální opracovanost a důraz na přirozenost.

Pocit autentičnosti

Interiér zařízený v rustikálním stylu působí autenticky, zejména v případě, kdy je doplněn starožitnými doplňky.

Oblíbené jsou rustikální:

  • dřevěné bedýnky,
  • svícny,
  • dřevěné cedulky s nápisy,
  • knihovny s knihami vázanými v původní vazbě,
  • zrcadla s masivními zlatými rámy,
  • nástěnné hodiny,
  • další doplňky, které ve vás vyvolají pocit, že jste se ocitli zpátky v čase.


Útulný domov

Toužíte-li po útulném domově, ve kterém se budete cítit příjemně, rustikální styl je tím pravým. Přestože typickou barvou tohoto objemného a masivního nábytku je hnědá, v současné době již není obtížné najít bílé varianty, jež prosvětlí a vhodně doplní každý moderní interiér. Netradiční, ale velmi elegantní, je kombinace rustikálního bílého nábytku, který nahradí televizní stěnu. Tím se totiž vytvoří opravdu nevšední kombinace starého a nového a vznikne útulný a moderní prostor, ve kterém bude radost žít.

Přivítejte ve svém domově rustikální nábytek a přetvořte svou domácnost v duchu tohoto oblíbeného stylu. Pestrou nabídku krásného rustikálního nábytku nabízí e-shop estila-nabytek.cz, proto se na něj rozhodně podívejte. Uvidíte, že díky přítomnosti dřevěného nábytku, starožitných doplňků a knih vázaných v původní vazbě, budete mít po každém návratů domů pocit, že jste se ocitli v minulosti a uspěchaný životní styl budete moci nechat venku za dveřmi. Nechte se zlákat pomalým životním tempem, užívejte si návrat k přírodě a pocity přirozenosti a autentičnosti a jen tak relaxujte a odpočívejte v útulně zařízeném domově.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.