Detektor kovů jako koníček. Jak na výběr pro začátečníky?
Rozhodli jste se začít věnovat novému koníčku? Láká vás strávit celý den venku s detektorem kovů v ruce a nacházet nejrůznější věcí? Běžte do toho! Detektor kovů je skvělý prostředek, co zajistí nejenom zábavu pro celou rodinu, ale také můžete najít klidně i nějaký poklad.

Pokud vám sedí do ruky, je to on
Při výběru toho správného detektoru kovů se nevyhnete návštěvě specializované prodejny, a to z naprosto jednoduchého důvodu: musíte si vyzkoušet, jak vám bude detektor sedět do ruky. Tento krok je ze všech nejdůležitější. Pokud vás totiž hledání pokladů začne bavit, budete s detektorem v ruce trávit celé hodiny v terénu – a musíte si být stoprocentně jistí, že vám vyhovuje jeho:
- ergonomie,
- váha,
- technologické zpracování,
- celkové vyvážení.
Analogový versus digitální
Dilema při výběru nastává ve chvíli, kdy se budete rozhodovat mezi detektorem analogovým a digitálním.
Analogový používá k hlášení nálezu zvuk, zatímco digitální pracuje nejenom se zvukem, ale také s tónem. Podle toho poznáte, jak je předmět blízko a z jakého je materiálu.

Samozřejmě, že nějakou dobu zabere než si jednotlivé tóny a výšku zvuku naposloucháte, ale jakmile to začnete zvládat, budete vědět kde se hledaný předmět nachází a z jakého materiálu je vyroben. Při rozhodování záleží pouze na vás, který druh hlášení budete preferovat.
Příslušenství a funkce pinpoint
K detektoru kovů je samozřejmě možné si pořídit i nejrůznější příslušenství. Mezi ně se řadí například sluchátka, s nimiž budete mnohem lépe vnímat jednotlivé zvuky. Pokud máte strach, že nebudete schopni určit, kde přesně se hledaný předmět nachází, nebojte se. K tomu, abyste předmět lokalizovali, slouží funkce pinpoint. Tento režim je nepohybový a zaměří přesnou polohu předmětu a pohybový režim vám dokáže určit o jaký předmět se jedná.
Pokud vás hledání pokladů láká, určitě se nebojte do detektoru investovat.
Mám neznalosti, netušil jsem, že zvuk a tón je něco odlišného. A jaký dává detík zvuk? Problémkem je, že nemovitosti mají vlastníka.
Problém je to v tom, že každý pozemek bude mít i v budoucnu vlastníka, takže zlatou horečku neobhajuje.
Zvuky se dělí na tóny a hluky
Hledám již delší dobu. Zapomněli jste napsat že se kopou hlavně alobalové obaly, víčka od nápojů a zavarenin, matky, podložky a jiný odpad. Jsou dny kdy vykopete sto děr a najdete jenom odpad. Hledat také nemůžete všude. ČR je v podstatě jedna velká archeolokalita. Kde se hledat může a kde ne je těžké zjistit a pokud uděláte chybu, vystavujete se riziku postihu.
Tento článek psal někdo, kdo o detektorech kovu neví vůbec nic. Analog nebo digitál – jeden pracuje se zvukem a druhý se zvukem a tónem? Co je to za paskvil? Analog pracuje se zvukem a hledač se řídí podle tónů a jeho modulace ale pouze podle tónu. Digitál pracuje se zvukem + id předmětu na displeji.
Tohle není povedený článek.Autor se měl poradit s nějakým hledačem.
Dobry den chcem sa opitat… kupil som si pulse star 2, ale ked snim idem von tak mi to píska nonstop… idem stym napriklad na pole a to piska kazdé 2 metre že drahé kovy atď… pritom nechapem vôbec ako hlboko mám kopat atd… Ak niekto máte stýmto detektorom skusenosť tak skúste mi poradiť…