Den matek: Jak vybrat vhodný dárek pro vaši maminku a udělat jí radost?

Dárek pro maminku je pro každého velmi osobní záležitostí. Na jeho výběru si dáváme velmi záležet a ačkoli chceme matku, co nejvíce potěšit, někdy je těžké se správně rozhodnout.

Dárek pro maminku nemusí být předražený. Dejte jím najevo, že svou matku znáte a myslíte na ni. Někdy postačí jen maličkost, která je s ní nějakým způsobem spojená. Nevybírejte dárek ve stresu a nebuďte unáhlení.

Den matek připadá vždy na druhou květnovou neděli, podle amerického vzoru. Za jeho popularitu se v Česku zasloužila Anna Masaryková. Poprvé se slavil v roce 1923. I když ho v minulosti zastínil MDŽ, získal si svou popularitu zpět.

Zdroj foto: VGstockstudio / Shutterstock.com

Vsaďte na jistotu

Jistě svou matku znáte a víte, co má ráda. Pořiďte jí něco, o čem máte jistotu, že má ráda nebo se jí líbí. Oblíbený parfém, poukaz do restaurace, kam ráda chodí, nebo poukaz do obchodu s oblečením, kde ráda nakupuje.

Darujte jí čas

Matky, zejména ty s malými dětmi, mají málo času pro sebe – na své záliby, kamarádky, odpočinek. Pro mnohé z nich je čas tím nejlepším dárkem.

Dejte jí prostor, aby si zašla na večeři s kamarádkami nebo si udělala lenivé odpoledne s napínavou knihou či dobrým filmem.

Další alternativou, jak darovat čas, který může strávit s partnerem, jsou vstupenky do kina, divadla, kurzy vaření nebo tance.

Klasika nikdy nezklame

I když se to někdy zdá kýčovité nebo neoriginální, existuje jednoduchý důvod, proč se některé dárky staly nestárnoucí klasikou. Prostě dělají maminkám radost.

Oblíbené květiny, dárkové balení čokolády a samozřejmě šperky jsou nadčasové symboly lásky a věřte, že z módy nikdy nevyjdou.

Zdroj foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Dárky s láskou vyrobené

Ať už se rozhodnete vyrobit přání, kde matce napíšete, jak je pro vás důležitá, album s fotografiemi a vzpomínkami, šperk nebo ozdobu do vitríny, většina matek bude dojatá vašim úsilím, nápaditostí a kreativitou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.