Životní styl: Pět návyků, jak být spokojenější a šťastnější

Snažíte se držet všech zásad, které jsou součástí zdravého životního stylu a máte přehled o novinkách ve výživě a sportu? Abyste svůj zdravý životní styl podpořili, přinášíme vám pět návyků.

Zdroj foto: Drazen Zigic / Shutterstock.com

Díky nim budete nejenom zdravější, ale také spokojenější a šťastnější. Pokud některé z nich jsou již součástí vaší každodenní rutiny, bude pro vás zařazení těch zbývajících hračkou.

Minimalismus pomáhá ke šťastnějšímu životu – zbavte se všeho nepotřebného ve skříni i v hlavě

Pitný režim ovlivňuje vaši náladu

Kolik litrů vody přes den vypijete? Jednu sklenici, litrový džbán nebo hned několik lahví? Dostatečný přísun tekutin je pro lidské tělo nezbytný. To, že je vaše tělo dehydrované, poznáte jednoduše: budete mít sucho v ústech a bolest hlavy. Abyste těmto nepříjemným symptomům předcházeli, hlídejte si svůj denní přísun tekutin. Dodržování pitného režimu zlepší vaši náladu a vaše tělo díky tomu bude lépe regulovat vylučování toxinů z těla. A životní styl se vám hned změní.

Buďte aktivní

Je součástí vašeho života sedavý způsob zaměstnání? Lidské tělo potřebuje ke svému správnému fungování také dostatečný přísun pohybu. Buďte tedy aktivní a do práce choďte pěšky. Nestíháte? Choďte pěšky alespoň z práce. A kdykoliv máte možnost, dejte přednost schodům před výtahem či eskalátory. Díky pohybu snížíte riziko výskytu civilizačních chorob a prospějete tím i své psychice.

Jídelníček je základem zdravého života

Mezi základní stavební kameny zdravého životního stylu patří také vyvážená a pestrá strava.

  • Každý si čas od času rád zahřeší a dopřeje si něco sladkého, mastného nebo neuvěřitelně tučného.
  • A to je naprosto v pořádku. Ovšem tyto dny, kdy podlehnete svým chutím a zhřešíte, by se neměly stávat pravidlem.
  • Skladba vašeho jídelníčku má totiž vliv na vaši náladu, zdraví a také se odráží na vaší pleti.
  • Čas od času si zahřešte, ale zkuste své hříšné dny omezit natolik, aby činily pouze desetinu vašeho jídelníčku.

Čím více přísun hříšných potěšení v podobě nezdravého jídla omezíte, tím více se na tyto laskominy budete těšit.

Piště si deník a plánujte

Zdravým návykem, jenž byste si měli vypěstovat, je pravidelné psaní deníku. K zapisování schůzek a dalších důležitých věcí vám poslouží diář. Díky němu dáte řád svému životu a nebude se vám stávat, že budete zapomínat na důležité schůzky. Do deníku si ovšem pište své pocity, úspěchy a další věci, které se vám během dne přihodí.

Nejenom, že si díky tomu utřídíte myšlenky, ale navíc ušetříte za profesionální pomoc od psychologa. Ze studií totiž vychází najevo, že lidé, kteří si píšou deník, jsou psychicky vyrovnanější a mají menší sklony k depresím. A to přeci stojí za zvážení, ne?

Zdroj foto: Svitlana Sokolova / Shutterstock.com

Mějte jasno

Kromě plánování schůzek a dalších důležitých věcí je praktické plánovat i své outfity. Udělejte si generální úklid ve své šatní skříni a oblečení na druhý den si chystejte před spaním. Ušetříte si tím ráno drahocenný čas a nebudete každý den začínat rozhodnutím. Což se ukazuje jako skvělá volba. Čím méně rozhodnutí totiž musíte po ránu učinit, tím lepší je váš den.

Neplýtváte totiž svou energií na volby buď – a nebo. Kromě oblečení si zkuste plánovat i svá jídla. Hrnek na ranní šálek kávy či čaje si nachystejte již před spaním. A přípravu nepodceňte ani v oblasti dalších jídel. Než večer ulehnete do postele, promyslete si nejenom to, co si dáte druhý den k snídani, ale také zbytek jídel, které si nachystejte do krabiček. Uvidíte, o kolik se váš život zjednoduší.

Aplikujte předchozí návyky do svého každodenního života a uvidíte, že budete nejenom šťastnější, ale že váš život bude také uspořádanější. Naučte se plánovat si svůj jídelníček, oblečení a další věci a uvidíte, o kolik snazší váš život bude. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Životní styl je opravdu důležitou součástí vaší psychiky.

Zdroj: who.int

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.