Užijte si volný čas jako rodina. Zařaďte do programu zážitky

Během každodenních povinností nezbývá mnoho času na zábavu a volný čas. Pokud chcete vaši rodinu obohatit o zajímavé zážitky a vnést do života dětí zajímavé postřehy, je nutné naučit se žít trochu aktivnější život i ve volném čase. Naučte se trávit volný čas společně jako rodina. Máme pro vás tipy, se kterými se zabavíte vy i vaše děti.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Během týdne máte mnoho pracovních úkolů, odpoledne pak na vás čeká v domácnosti několik dalších povinností. Vedle úklidu domácnosti, přípravy jídla i psaní domácích úkolů s dětmi by měl být nějaký prostor také pro odpočinek a kvalitně strávený volný čas. Jen málokdy se však stane, že si takovou chvíli užijete jindy než o víkendu.

Víkend by měl být bez povinností

Snažte se na víkend neplánovat žádné dlouhé a složité úkoly, zkrátka si odpočiňte a vypněte. Odpočinek může být pro vás i vaše děti ve formě aktivního sportu, pohodově stráveného času v přírodě nebo například u dobrého filmu v kině. Všechny tyto aktivity dodají nejen vašim dětem mnoho zážitků, na které budou vzpomínat s radostí.

Využijte letní počasí

V létě je ta nejlepší doba pro plánování nejrůznějších výletů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, měl by se plán na víkend líbit všem členům rodiny. Domluvte se během týdne, která z aktivit bude pro následující víkend nejlepší. Můžete se domluvit i zábavnou hrou, kdy každý z vás může během týdne hlasovat pro jeden z výletů. Určitě se dokážete nakonec domluvit ku spokojenosti všem.

Za poznáním nebo sportem?

Záleží jen na vás, jak budete chtít trávit váš volný čas. Pokud milujete aktivní výlety, pak pro vás bude vhodným tipem výšlap do hor nebo stezka v zajímavém prostředí přírody. Velmi oblíbené jsou například stezky v korunách stromů, kde hezkou procházkou objevíte nádherné zátiší lesů a kopců. Takový aktivní výlet můžete spojit s adrenalinovým zážitkem, kterého se mohou účastnit i děti. Vyzkoušejte lanovou dráhu nebo si půjčte kola či koloběžky pro sjezd již vyšlápnutého kopce.

Zdroj foto: altafulla / Shutterstock.com

Pokud máte raději výlety s přidanou hodnotou, pak pro vás bude pravou volbou návštěva nějakého historického místa. Zajděte si na prohlídku zámku, hradu nebo muzea, spojte výlet s příjemnou procházkou v zámeckém parku a zjistěte o historii našeho území více. Takový výlet nadchne vás i vaše malé ratolesti.

Připravte pro ostatní členy rodiny překvapení

Přestože by plánování výletu mělo být společnou akcí, můžete pro děti připravit malé překvapení, o kterém nebudou vědět. Až budete v půlce procházky po horách, zastavte se na hezkém paloučku, vytáhněte z batohu deku i jídlo a připravte pro rodinu krásnou hostinu ve formě pikniku. Takové překvapení nebudou děti čekat a užijí si ho na maximum.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.