Venkovská turistika a agroturistika: Vyrazte si odpočinout do přírody

Venkovská turistika a agroturistika nabízí možnost užívat si venkova. Nabízí se jedinečné jednodenní výlety či delší dovolená, kdy si užijete přírodu, případně i práci spojenou s farmařením a péčí o zvířata. Jedná se o skvělou možnost, pokud si chcete odpočinout od rušného města a dopřát si chvíli klidu.

Zdroj foto: Gaspar Janos / Shutterstock.com

Agroturistika a její možnosti

Tento druh turistiky je velmi specifický, jelikož většinou se ubytujete na statku či podobném ubytování na farmě. Zde pak máte možnost libovolně se pohybovat a zvolit, zda si chcete vyzkoušet práci na venkově a pomoci farmáři.

Velmi častý je blízký kontakt se zvířaty, to ocení děti i dospělí. Jedná se o skvělou příležitost, jak se alespoň na chvíli oprostit od uspěchaného města a užít si vše, co nám příroda nabízí. Mnohdy kromě ubytování v nabídce najdete také možnost stravování, či případně alespoň nákup domácích produktů z farmy.

Práce i zábava

Výhodou agroturistiky je, že se navíc jedná také o podporu a rozvoj zemědělství. Můžete přiložit ruku k dílu a hospodáři pomoci, s čím je zrovna potřeba.

  • Můžete se tak přiučit řadě nových věcí, se kterými se v městě nesetkáváme.
  • Kromě práce si však samozřejmě můžete užít i volnočasové aktivity se zvířaty.
  • Velké oblibě se těší jízda na koních, případně také krmení různých zvířat, ať už se jedná o slepice, kozy či králíky.

Možností je opravdu mnoho, jednotlivé farmy mají určitou specializaci, takže si při výběru ubytování můžete zvolit to, co vás láká nejvíce. Nechte se unést klidnou a okouzlující přírodou, kde nebudete ničím rušeni. Záleží jen na vás, zda chcete zrelaxovat na pastvině u zvířat, vyrazit na vyjížďku na koních, či spíše přiložit ruku k dílu a pomoci s chodem hospodářství.

Zdroj foto: kavram / Shutterstock.com

Agroturistika – oblíbené destinace

Do přírody můžete vyrazit v různých koutek celé České republiky. Oblíbená je například farma Ovčí terasy, která se nachází na samotě na jižní Moravě. Užít si můžete skvělé pokrmy připravené z lokálních surovin, vyzkoušet pást ovce či jen strávit odpoledne na farmě.

  1. Na Bio farmě Mešík v Beskydech se můžete podívat, jak se produkuje bio mléko a co obnáší péče o skot.
  2. Zajímavá je Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou. Zde se dozvíte informace o chovu pštrosů, a navíc můžete ochutnat pštrosí produkty.
  3. Pro milovníky koní je pak skvělým místem například Farma Olšovka, která se nachází na Šumavě a chová koně, skot, ovce a drůbež.
  4. Pokud chcete odhalit tajemství medu a medoviny, pak zavítejte na Včelí farmu Nosek, kde se dozvíte vše o včelách i zpracování jejich produktů.

Venkovská turistika společně s agroturistikou nabízí nepřeberné možnosti, ze kterých můžete vybírat. Takováto dovolená se skvěle hodí pro každého, kdo si chce užít alespoň chvíli v přírodě, poznat krásnou krajinu a dopřát si odpočinku.

Zdroj: priroda.cz, kudyznudy.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.