Venkovní dlažba aneb čím se řídit při jejím výběru?

Ani téměř rozprávkový dům nebude působit na první pohled skvělým dojmem, pokud kolem něj nebude kvalitní a sladěná venkovní dlažba a záhrada. I když výběr dlažby obvykle patří k tomu poslednímu, co u nového domu řešíme, její výběr bychom rozhodně podceňovat neměli. Jak při výběru postupovat a čím se řídit?

Zdroj foto: Ozgur Coskun / Shutterstock.com

Kde dlažba bude a k čemu bude sloužit?

V první řadě je nutné uvědomit si, kam budeme chtít dlažbu pokládat. Je totiž rozdíl v tom, zda bude sloužit jako vjezd do garáže nebo jen jako chodníček. S tím souvisí výběr vhodného materiálu a také tloušťky dlažby. Dlažba, která je u vjezdu do garáže, musí být odolná, a hlavně tlustější. Čím větší tloušťka dlažby, tím logicky snese větší zátěž. Pro chodníček pak stačí zvolit dlažbu tenčí.

Jaký zvolit materiál

Dnes je možné zvolit si mezi nepřeberným množstvím nejrůznějších stavebních materiálů. Patří mezi ně dřevo, laminátové desky, keramika, pískovec, kámen i dřevoplast. Mezi stálice ale rozhodně patří beton. Pro někoho zdánlivě obyčejný beton – ale nakonec stejně vykoná tu nejlepší službu.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Beton se totiž dnes dá pořídit v nejrůznějších barevných provedeních – a není tak vůbec těžké sladit jej se vzhledem domu a jeho fasádou. Beton samozřejmě nemusí být celistvý, dají se kombinovat nejrůznější tvary, čímž vznikne opravdu zajímavá venkovní dlažba z toho nejpraktičtějšího a velmi odolného materiálu.

Výhody betonu

Pokud chcete, aby vaše venkovní dlažba byla skutečně kvalitní i pěkná na pohled a vydržela vám po dlouhé roky bez náročné údržby, určitě vsaďte na osvědčený beton, třeba i v moderním provedení. Mezi výhody betonové dlažby patří odolnost, jsou výborně odolné i proti vlivům počasí a v zimě odolají i posypovým solím. Beton je neklouzavý, pevný a samozřejmě trvanlivý. Beton navíc pořídíte za rozumnou cenu a jeho položení je obvykle rychlé.

Venkovní dlažba dotváří celkový dojem z domu a jeho okolí, proto si na ní dejte opravdu záležet.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.