Úklid domácnosti aneb pomocníci, kteří vám ušetří spoustu času

Úklid domácnosti patří k nutnostem, které zrovna neděláme s radostí, ale samo se to neudělá, že? S moderními pomocníky v domácnosti to ale zvládnete hravě, a ještě si ušetříte spoustu času.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Které spotřebiče by vám v domácnosti neměly chybět? Čím dříve úklid zvládnete, tím více času vám zbyde na rodinu a příjemnější aktivity.

Na podlahy i koberce s robotickým vysavačem

Koberce jsou náročnější na úklid, protože se do nich chytá prach, ale jsou stále populární a v českých domácnostech se objevují často.

  • Ať už máte doma podlahy nebo koberce, s jejich úklidem vám pomůže robotický pomocník.
  • Robotický vysavač může totiž vysávat, zatímco vy jste ještě v práci, jakmile se vrátíte, máte hotovo.
  • Robotické vysavače se dokážou díky senzorům vyhnout překážkám, vjedou ale i pod gauč a uklidí docela obstojně.
  • Ty dražší kousky si pak můžete propojit se svým chytrým telefonem a spustit se pak dají právě i na dálku.
  • Některým nechybí ani digitální kamera, díky ní si vysavač sám zmapuje domácnost, a poté vyrazí po nejefektivnější trase, aby uklidil opravdu každý kout vaší domácnosti.

Chytré pračky pro čisté prádlo

Automatické pračky byly jistě velkým objevem, ale dnes se už s obyčejnou automatkou taky docela nadřete, alespoň v porovnání s chytrými pračkami nebo pračkami se sušičkou. Chytré pračky lze stejně jako robotický vysavač spustit i na dálku, mají časovač, a tak se nemusíte obávat o to, že byste své prádlo nestihli oprat, i když máte nabitý program.

Existují dokonce pračky, které mají doplňková dvířka, co slouží k tomu, aby se do nich prádlo mohlo přihodit, i když už je program zapnutý. U běžných praček tohle možné není. Díky této funkci, ale můžete prádlo do pračky přihodit v průběhu cyklu, což se hodí v případě, že doma ještě objevíte některé kousky, které děti zašantročily v pokojíčku, nebo pokud potřebujete oprat oblečení z látky, jíž by celý cyklus mohl poškodit.

Pračka se sušičkou

Skvělým pomocníkem jsou pak kombinované pračky se sušičkou, ty vám ušetří místo, a navíc vám nejen vyperou, ale také vám ho rovnou vysuší. Nemusíte mít doma dva spotřebiče, tedy pračku a sušičku zvlášť, ale můžete to mít všechno v jednom. Což je skvělé řešení zvláště do malých domácností. Sušičky jsou koneckonců náramným pomocníkem, ušetří vám práci s věšením prádla, což také patří k neoblíbeným činnostem.

Na čisté nádobí s myčkou

Myčka nádobí zatím není běžným kuchyňským spotřebičem a v domácnostech často chybí, ale je to velká škoda. S myčkou na nádobí totiž šetříte nejen čas, ale také své peníze. Mytí nádobí v myčce je úspornější, ušetří se totiž hodně vody ale i energie, pokud myjete na úsporný program.

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Při mytí nádobí totiž trávíme hodně našeho času, když ale nádobí naskládáte do myčky a zapnete ji, máte hotovo asi za hodinku, a navíc budete mít nádobí nejen čisté, ale i suché. Nádobí do myčky navíc mohou naskládat i děti, takže je naučíte pomáhat, a to velmi snadno.

Parní mop je machr na úklid domácnosti

Velkým pomocníkem může být také parní mop. Vypadá jako klasický mop, přirovnat ho ale můžeme i k tyčovému vysavači, je velmi lehký a skladný. Funguje na principu suché nano páry, stačí do něj nalít vodu a zapnout do zásuvky. Nano pára je silným a přírodním čističem, s parním mopem vyčistíte:

  • všechny povrchy,
  • podlahy,
  • dlaždice i koberce,
  • matrace,
  • sedací soupravy a další.

Všechny povrchy navíc zbaví špíny, ale také je vydezinfikuje. Zlikviduje bakterie i viry a vaše domácnost tak bude dokonale hygienicky čistá.

S chytrými pomocníky může být úklid vaší domácnosti i radostí.

Zdroj: aktualne.cz, dumazahrada.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.