Tažná zařízení a vše, co jste o nich chtěli vědět

Potřebujete na své auto nainstalovat tažné zařízení, ale nejste si jisti, jak na to? Jaké druhy tažných zařízení existují, kde je koupit a z jakých variant můžete vybírat? Rádi vám poradíme.   

Druhy tažných zařízení

Existují tři základní druhy tažných zařízení:

  1. pevné,
  2. odnímatelné,
  3. otočné.

Nejoblíbenější variantou je pevné tažné zařízení. Vychází z celé trojice nejlépe, co se týče poměrů ceny a výkonu. Je cenově nejvýhodnější a zároveň má nejdelší životnost. K autu je připevněno napevno a hodí se, pokud ho plánujete používat pravidelně. Je tu ovšem jedno poměrně velké ALE. Automobily s parkovacím asistentem mohou kovovou hlavici tažného zařízení považovat za překážku.

Odnímatelné tažné zařízení se dále dělí na ruční, pákové a automatické systémy. Nejluxusnější variantou tažných zařízení je otočné. Je spolehlivé a nabízí svým uživatelům pohodlí při jeho používání.

Zdroj foto: Bilanol / Shutterstock.com

Podle čeho se řídit při výběru

Při výběru záleží na tom, jak často a k čemu budete tažné zařízení používat. Hodí se vám, když si budete chtít na záď vozu připevnit držák na kola, když budete vyrážet k jezeru s vlastní lodí nebo i když budete potřebovat převézt jiný automobil. Rozmyslete si, jaké požadavky na tažné zařízení máte a co od něj očekáváte. Od toho se bude odvíjet i druh tažného zařízení, které si zvolíte.

Připlaťte si za kvalitu

Možná vás může svádět k nákupu spíše levné tažné zařízení, než to dražší, ale věřte tomu, že záruka a kvalita má v tomto případě rozhodně přednost před nízkou cenou. Vybírejte si zboží pouze od ověřených značek, které vám zaručí životnost produktu a nebudete mít obavu z jejich brzké koroze. Skvělý a prověřený e-shop, který nabízí pouze kvalitní a ověřená tažná zařízení je například tento.

Zdroj foto: Sergiy1975 / Shutterstock.com

Elektrosoupravy

Potřebujete k vašemu automobilu připojit pouze malý vozík? Pak vám bude postačovat 7pinová elektrosouprava. V případě, že potřebujete připojit nosič na jízdní kola či karavan, volte raději moderní 13pinovou elektrosoupravu. Ta disponuje funkcí zpětného světla, konstantní dodávkou energie do tažného zařízení, a navíc lze dobíjet i v obytném přívěsu.

Využijte pomoc

Nejste si jisti tím, jaké tažné zařízení zvolit? Vyberte si z doporučených tažných zařízeních přímo pro váš automobil. Přehlednou tabulku výrobců automobilů i s nejlepšími možnostmi tažných zařízeních, přímo ušitými na míru jednotlivým typům vozů, najdete na stránkách tohoto prodejce. V případě, že byste si nebyli jistí, využijte i možnost kontaktního formuláře a nechte si poradit od odborníků.

Ať už vyjíždíte na víkend na kola, chystáte se na cesty s přívěsem nebo jen potřebujete jednorázově něco převézt vozíkem, investice do tažného zařízení se vám určitě vyplatí.

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.