Kempování v přírodě: Jaké věci si zabalit?

Rozhodli jste se letos v létě vyrazit do přírody? Láká vás probudit se ráno ve stanu a ze spacáku se s ranním hrnkem kávy v ruce kochat pohledy na přírodu? Není nic jednoduššího než si sbalit batoh a vyrazit. Kempování v přírodě má totiž jednu obrovskou výhodu: kromě počáteční investice do kvalitního vybavení vás nic nestojí – a na oplátku se vám ještě dostane spousta nezapomenutelných zážitků.

Zdroj foto: Prapat Aowsakorn / Shutterstock.com

Pohodlný spánek

Abyste si přenocování v přírodě užili, nepodceňujte kvalitní vybavení na spaní. Při vybírání karimatek máte velký výběr možností. Pokud vám nevadí spát na tvrdším povrchu, vystačíte si s pěnovou karimatkou. Větší pohodlí ovšem nabízí samonafukovací karimatky a matrace.

  • A ruku v ruce s podložkou jde i spací pytel.
  • Ten volte podle rozmezí teplot.
  • Jestliže budete kempovat pouze v létě, nemusíte si kupovat spacáky do minus dvaceti a naopak.
  • Jestli víte, že vás od kempování neodradí ani podzimní plískanice, pořiďte si třísezónní spacák, který můžete využívat kdykoliv od jara do podzimu.

Stany

Ti z vás, kteří rádi kempují nadivoko, ocení přístřešky, pod něž si můžete umístit alespoň své věci a sami se vyspat vedle nich a pozorovat hvězdy. Když ale raději preferujete soukromí, vybírejte stan podle počtu osob, co s vámi vyráží kempovat. Oblíbeným druhem kempování se stal glamping.

Posezení

Abyste si zpříjemnili i chvilky strávené u ohně před spaním a zároveň nemuseli po ránu snídat na zemi, investujte i do kempingových skládacích židliček a stolečků. Jsou skladné, lehké – a kempování díky nim bude pohodlné.

Svítilna

Nezapomínejte ani na turistické svítilny a čelovky. Mobilní telefon sice disponuje svítilnou, ale pokud s sebou nebudete mít power banku, umře vám baterie dřív, než si večer rozděláte oheň. Svítilnu navíc můžete i zavěsit do stanu, popřípadě na strom.

Zdroj foto: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Kempingové nádobí

Jakmile budete mít kde spát a sedět, přichází na řadu zamyslet se nad tím, kde a jak budete vařit.

  • Když budete kempovat blízko ohniště, můžete si večer zpříjemnit táborákem a ráno si na ohništi uvařit i čaj anebo kávu.
  • Rozhodně není od věci ani vlastnictví přenosného hořáku a vařiče.
  • S jejich pomocí si budete moci ohřát či uvařit jídlo kdekoliv a kdykoliv.

A ke každému správnému kempování patří i speciální nádobí. Svůj sváteční porcelán nechte v bezpečí domova v kuchyňské skříňce – a do přírody vyrazte se sadou starých dobrých ešusů. Jsou skladné, lehké a neuvěřitelně odolné. A vhod vám přijdou i cestovní příbory.

Zásoby jídla a pitné vody

Chystáte se úplně mimo civilizaci? Tak to si nezapomeňte přibalit zásobu instantního jídla, které pouze smícháte s horkou vodou. A rovněž neopomíjejte ani zásoby pitné vody. Pokud dopředu víte, že se budete nacházet v blízkosti vodních toků, přijdou vám vhod i tablety na čištění vody a filtrační lahve. Zejména v případech, kdy víte, že se budete nacházet daleko od měst a obydlí, nepodceňujte množství jídla a pití, co si s sebou ponesete.

Pohodlný batoh na vícedenní nošení

Jakmile budete mít veškeré výše zmíněné vybavení, přichází čas na výběr správného batohu či krosny. Musí být tak velký, aby se do něj, popřípadě na něj, vešly veškeré věci potřebné ke kempování. Zároveň vám musí perfektně padnout a nesmí vás nikde škrtit či tlačit. Naštěstí jsou batohy na vícedenní turistiku speciálně vyvíjeny tak, aby byly co nejpohodlnější a kopírovaly tvar zad, a navíc jsou i opatřeny popruhy a bederními a hrudními pásy pro příjemnější nošení.

Kempování v přírodě je koníček, který si zamilujete, a s tím správným vybavením zjistíte, že je spaní v přírodě mnohem pohodlnější, než jste si možná mysleli.

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
  1. Rendy říká

    A co jako má být??koho to zajímá co máš ràda?

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.