Sonický kartáček versus klasický. Jaký je rozdíl a jak funguje sonický kartáček?

Zubní hygiena je důležitou součástí našeho denního režimu, v dnešní době se dostává ještě více do povědomí díky ordinacím specializujících se na dentální hygienu, i kvůli novinkám na trhu v péči o zuby a dásně. Podívejte se, jaký má sonický kartáček výhody.

Zdroj foto: Lia Koltyrina / Shutterstock.com

Manuálním zubním kartáčkům odzvonilo?

Používání klasického manuálního zubního kartáčku všichni dobře známe z naší každodenní rutiny a času na osobní hygienu. Při manuálním čištění jsme schopni udělat 600 pohybů za minutu, což vypadá, že je docela hodně. Kmitání štětin sonického kartáčku se však může pohybovat ale až kolem 40 000 pohybů za jedinou minutu. Samozřejmě záleží na tom, jaký druh sonického kartáčku zvolíte a kterou funkci na něm budete používat. Funkcí pro čištění zubů může mít totiž mnoho.

Zdroj foto: LezinAV / Shutterstock.com

Jak funguje sonický kartáček?

Díky výše uvedené výhodě je jasné, že sonický kartáček předčí ten klasický manuální. Jak ale tento kartáček funguje? Tento zubní kartáček je nejmodernějším přístrojem pro zubní hygienu za poslední dobu. Jeho štětinky nejsou kulaté a nerotují dokola, u sonického kartáčku totiž najdete složení štětinek velmi podobné jako u klasického manuálního kartáčku.

Sonický kartáček funguje trochu jinak

Zapomeňte na krouživé pohyby, kterými si akorát rozdráždíte dásně. Sonický zubní kartáček má díky své funkci několik frekvencí, které drhnou tím nejlepším způsobem vaše zuby, neničí dásně a zároveň nejefektivněji odstraňuje zubní plak ze stěn zubu. Kmitání je podobné ultrazvukové frekvenci, která zajistí perfektně hladké a čisté zuby za stále stejnou dobu čištění zubů.

Sonický kartáček je tedy zřetelně nejlepším pomocníkem pro udržení perfektně čistých zubů i celé ústní dutiny.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.