Dekorace: Na podzim nasbíráte mnoho přírodnin

Krásně vyzdobený domov je útulný, a právě na podzim si můžete přírodní dekorace vyrobit velmi snadno a rychle. Nemusíte za dekorace utrácet peníze, stačí si vyjít na procházku a rozhlédnout se. Sbírejte kaštany, zbarvené listí, žaludy, šípky nebo si pořiďte okrasné dýně a usušené kukuřičné klásky.

Zdroj foto: Alexander Raths / Shutterstock.com

S tím vším pak můžete dělat velké věci. A tyto dekorace vám vydrží až do Vánoc, než je zase vyměníte za vánoční stromeček.

Sušené květiny nebo listy – nejrychlejší dekorace

Usušit si květiny není takový problém, krásně vypadají například levandule, hortenzie, chrpa, vlčí máky nebo slaměnky. Květiny vždy sušte svázané a zavěšené květy dolů, pak už je jen stačí dát do skleněné nebo keramické vázy a dekorace na stůl je na světě.

Skvělou rychlou podzimní dekorací jsou také barevné listy. Těch v této době jistě posbíráte ve svém okolí dostatek, snažte se sbírat listy na větvičkách, stačí totiž pár větviček s barevným listím a dekorace je hotová. Listy můžete kombinovat i se sušenými šípky, stačí je naaranžovat do vázy, tu pak můžete ještě ovázat lýkem nebo barevnou látkovou mašlí – a máte hotovo.

Jablečné dekorace

Typicky podzimním ovocem jsou jablka. Kromě toho, že nám dodávají vitamíny, se jablka dají využít i jako dekorace. Už jen když vysypete jablka do krásné mísy na stůl, máte vzhlednou ozdobu. Ale s jablky můžete kouzlit ještě více. Sežeňte si průhlednou skleněnou nádobu či džbánek, a jablka tam nasypte. Pokud nádobu ještě dozdobíte provázkem či mašlí, máte krásnou dekoraci na světě. A vám vydrží do doby, než všechna jablíčka sníte.

Zdroj foto: S_Photo / Shutterstock.com

Šišky nezdobí jen vánoční čas

Ano, šišky se většinou využívají na vánoční dekorace, ale patří stejně tak k zimě, jako k podzimu. Nasbírejte si v lese pár šišek a začněte tvořit. Můžete je například navázat na provázek a udělat si závěsnou dekoraci, všechny navázané šišky pak připevněte ke kousku kůry nebo ke klacíku, který také posbíráte během podzimní procházky.

Ze šišek si ale můžete vyrobit i krásný a jednoduchý věnec, který lze pověsit na dveře nebo dát na stůl. Na slaměný či polystyrenový korpus lepte tavicí pistolí jednu šišku vedle druhé hodně nahusto. Pak stačí přidat mašličku nebo pár dalších plodů, jako například šípky – a přírodní dekorace je na světě.

Podzimní mísa

Máte doma větší mísu, kterou nevyužíváte? Najděte jí uplatnění. I tohle je velmi snadné, stačí, když mísu naplníte okrasnými dýněmi a přidáte:

  • kaštany,
  • žaludy,
  • šípky,
  • šišky.

Můžete si tak snadno naaranžovat krásnou dekoraci na stůl. Koneckonců dýně k podzimu neodmyslitelně patří, malé okrasné dýně zakoupíte v květinářství. Kdo má zahrádku, může si je začít pěstovat i sám. A tyto okrasné dýně poslouží i jen volně položené například na parapetu.

A jak si svou podzimní domácnost vyzdobíte vy?

Zdroj: countryliving.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.