Top metody jak podpořit a urychlit růst vlasů

Staráte se dostatečně o své vlasy? Možná bude vaše odpověď kladná, nicméně opak může být pravdou. Vždyť za správným staráním se o vlasy není myšleno jenom jejich pravidelné rozčesávání.

Řešit je zapotřebí i spousty jiných činností. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Zdroj foto: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Voda nejen jako základ života

O faktu, že je voda základem života, není třeba nijak výrazně diskutovat. Vždyť se jedná o základní stavební jednotku lidského organismu. Každá buňka v našem těle si zaslouží dostatek vody. To se samozřejmě týká i vlasů. Dostatečná hydratace je nesmírně důležitá. Dopřejte si každý den minimálně 2 litry vody.   

Zastřihávání vlasů je povinné!

Jednoznačně. Pokud necháte vlasy růst jen tak ladem a skladem, nejspíše se budou třepit a kvalitativně strádat. Optimální je pravidelné odstraňování mrtvých konečků vlasů. Právě ty totiž vlasy zbytečně zatěžují. A jakou frekvenci zastřihávání volit. Ideální je zkrácení vlasů zhruba o půl centimetru v intervalu 6 až 8 týdnů. Řešit je zastřihávání nutné jak s klasickými vlasy, tak i v případě, že proběhla transplantace vlasů.

Zdroj foto: nanka / Shutterstock.com

Zbytečné zatěžování vlasů

Jasně, kosmetika patří ke každé ženě a mnohdy i k mužům, nicméně s přípravky na vlasy by se to v žádném případě nemělo přehánět. Laky, gely, kulmy či žehličky se mohou velmi rychle stát nepřáteli vlasů. Teplo vlasy bezesporu oslabuje. Také se vyplatí vyvarovat se příliš těsných copánků, v nichž se vlasy tísní a lámou. Bohatě postačí, když se vlasy jednou za den pořádně rozčešou. I zahušťovač vlasů, který používáte, by měl být kvalitní.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Nezapomínejte na vitamíny

Vaše vlasy potřebují dostatek proteinů a vitamínů. Tomu byste měli přizpůsobit i vaší stravu. Vyplatí se přijímat především dostatek vitamínu C. V jídelníčku by se měly objevit ryby, ale také kuřecí či krůtí maso a luštěniny.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.