Kam se vydat na dovolenou po uvolnění opatření? Zkuste Mauricius, tahle destinace vás zcela jistě uchvátí!

Už více než rok se potýkáme s přísnými opatřeními kvůli pandemii, a i když to mnohé nezastavilo a cestovali i tak, většina z nás stále ještě vyčkává, až se situace uklidní, než se vydáme na dovolenou. Tu si totiž chceme všichni na sto procent užít. Přemýšlíte, kam pojedete? Pokud si chcete dopřát něco opravdu jedinečného, určitě vyrazte na Mauricius.

Zdroj foto: leoks / Shutterstock.com

Proč navštívit právě tuhle destinaci a co všechno tam můžete zažít?

Ostrov z Indického oceánu

Celým názvem se Mauricius nazývá Mauricijská republika. Jde o ostrovní stát ležící v Indickém oceánu. Ostrov je proslulý svými nádhernými písčitými plážemi a průzračně čistou vodou, stejně tak milými místními obyvateli a skvělým jídlem. Jde o ideální místo pro dovolenou jak pro rodiny s dětmi, tak i pro jednotlivce, kteří dávají přednost aktivní dovolené. Pobřeží ostrova lemují korálové útesy, jde tedy i o ráj pro všechny vášnivé potápěče.

Několik důvodů, proč Mauricius navštívit

Mauricius je svou rozlohou sice malým ostrovem, ale zážitků si na něm užijete opravdu hodně. Nádherná voda, která je čistá a průzračná, láká turisty stejně jako bílý až zlatavý písek na zdejších plážích. Na ostrov lákají také pralesy, krátery a vodopády nebo exotické druhy zvířat, zejména pak opice a ptáci. Korálové útesy a obyvatelé zdejší vodní říše zase lákají potápěče.

Ostrov je proslulý také dobrým jídlem, co se zde skládá hlavně z mořských plodů a čerstvého exotického ovoce. Místní obyvatelé jsou velmi milí a pohostinní, na ostrově se dá ubytovat v luxusních hotelích a apartmánech, z dovolené si pak můžete přivézt zajímavé suvenýry. Znalcům známek jistě neuniklo, že nejslavnější známky světa červený a modrý Mauricius pocházejí právě odtud.

Zdroj foto: leoks / Shutterstock.com

Mnoho vůní ostrova

Na Mauriciu se mísí dohromady několik kultur, to poznáte nejen podle toho, že uslyšíte mnoho cizích jazyků, ale především podle místní kuchyně. Na ostrově můžete ochutnat:

  • francouzskou,
  • indickou,
  • čínskou,
  • africkou,
  • kreolskou kuchyni.

Velmi oblíbený je i místní čaj nebo káva. A pozor, na ostrově můžete také ochutnávat rum, který je zde velmi populární a jde o nejrozšířenější místní alkoholický nápoj. Po dobrém jídle a pití si nezapomeňte zatancovat, místní tanec zvaný sega zde můžete vidět na každém kroku, jde o tradiční ostrovní tanec pocházející z typické africké rituální hudby.

Zdroj foto: wsf-s / Shutterstock.com

Kdy vyrazit?

Na Mauriciu je vyvrcholení sezóny léto, to místní léto je zde ale v našich zimních měsících, a tedy od prosince do února. Jelikož ale ostrov ovlivňuje subtropické klima a sluníčko zde svítí vždy minimálně osm hodin denně, je pro jeho návštěvu vhodná jakákoliv doba.

Místní zima je na Mauriciu od května až do října, i v této době zde však teploty neklesají pod čtyřiadvacet stupňů – a i voda zůstává poměrně teplá s příjemnými dvaadvaceti stupni. V měsících březnu a dubnu nebo v říjnu a listopadu jsou zde výborné podmínky pro potápění i turistiku a jde o měsíce, ve kterých zde jsou ty nejlepší podmínky pro ideální tropickou dovolenou.

Mauricius je skutečně ostrovem plným zážitků.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.