Hledáte perfektní relax, který ve vás zároveň probudí umělce? Vyzkoušejte malování podle čísel

Pokud si chcete v dnešním rychle plynoucím světě opravdu odpočinout, měli byste alespoň občas vyzkoušet odpočinek aktivní. Nemusí jít hned o výletování po horách, skvělé uvolnění vám přinesou i nejrůznější výtvarné techniky. A aby na jejich konci stál pocit z dobře odvedené práce, vyplatí se vsadit na ty, které vás během celého tvůrčího procesu tak trochu povedou.

A právě takové je i malování podle čísel. O co vlastně jde? V zásadě jde o metodu kreslení, vhodnou úplně pro každého – ale zejména pro ty, kdo ve svém každodenním životě hledají odpočinek a uvolnění, ovšem nedokážou si pro tuto činnost vyhradit delší čas. Tato technika se však hodí i pro chvíle, kdy máte na kreslení doslova jen pár desítek minut.

Pro koho je tato technika vhodná

Po kreativně navržených obrazech mohou sáhnout opravdu všichni. Nebudete potřebovat žádné předchozí znalosti a dovednosti a už vůbec nezáleží na tom, co jste měli na škole z výtvarné výchovy. Dnes existuje například i malování podle čísel pro děti nebo naopak pro skutečně pokročilé kreslíře, takže si uvolnění prostřednictvím barev může dopřát úplně každý!

Malování zcela bez teorie

Chtěli jste se vždycky naučit malovat, ale veškerá teorie okolo vám zkrátka a dobře připadala příliš nudná? Netrapte se s ní, jednoduše ji přeskočte a pusťte se rovnou do profesionálního obrazu. Můžete si zvolit z mnoha zajímavých motivů anebo si dokonce navrhnout svůj vlastní. Dnes už totiž není tabu ani malování podle vlastní fotografie. Stačí si nechat vyrobit obrázek na míru, který vám dorazí domů společně s vhodnými barvami. 

A to ostatní už je jen vás – rozložte si vše potřebné na stole, namočte štětec a začněte malovat. Nic dalšího opravdu potřebovat nebudete. Práci je možné navíc kdykoliv přerušit, takže se malování opravdu můžete věnovat třeba jen pár desítek minut denně, aniž by to na výsledku bylo jakkoliv negativně poznat.

Udělejte si z malování terapii

Tvoření podle vlastní fotografie vás neláká, ale zároveň se nedokážete zorientovat v bohaté nabídce motivů obrazů? Pak se zaměřte na to, čeho byste malováním chtěli dosáhnout a podle toho zvolte i vhodnou předlohu pro malování. Některé motivy jsou typizované a brnkají na tu správnou strunu našeho podvědomí.

Například střídání velkých tmavých a světlých ploch, jež však zároveň kladou důraz i na rozdíl mezi detailním a komplexním rozvržením výsledného motivu, vyhlíží velmi působivě a pomůže vám načerpat inspiraci a chuť pro běžné každodenní úkoly. 

Jde vám naopak spíše o uklidnění? Pak bude jasnou trefou do černého mozaika ve všech podobách. Díky jasně odlišeným úsekům různých barev vnáší do celého obrazu řád. A protože se na konci vše harmonicky propojuje s detailně propracovanými texturami, působí výsledný obraz celkově uklidňujícím dojmem. 

Leckdy však může obraz působit přesně opačně, aniž bychom na první pohled tušili proč. Obvykle je však „viník“ jediný, a tím jsou detaily. Příliš mnoho podrobně vyvedených prvků může skutečně působit až rušivě. Dejte si na to tedy pozor a pokud opravdu nechcete vnést do svého života pořádnou porci energie nebo tvořivé síly, vyhněte se obrazům znázorňujícím například déšť nebo detailní výzdobu budov, keramiky, textilií apod.

Vytvořte si ozdobu pro svůj domov

Chtěli byste si hotové dílo někde vystavit? Pak vsaďte na malování podle čísel s rámem. Hotový obraz můžete vystavit na poličce nebo pověsit třeba na zeď. Tento prvek oceníte zvláště u dětí, které se rády svými hotovými díly chlubí.

Zdroj obrázků:

Vymalujsisam.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.