České i zahraniční filmy podle skutečnosti, které se vyplatí vidět

Filmy nás obecně zavedou do svého světa. Vyprávějí příběh, který se odehrává na filmovém plátně a mnohdy je to fikce scénáristů. Je-li dobrá režie, děj a herci, pak vás umí vtáhnout do světa příběhu, který prožíváte spolu s hlavními hrdiny. Filmoví fanoušci jsou napříč světem a existuje mnoho nej žebříčků – nejlepší filmy, nejhorší filmy, nejlepší herecké výkony a podobně. Sledujete rádi filmy, které byly natočeny podle skutečných událostí? Přinášíme pár filmových tipů, které vás jistě osloví.

Zdroj foto: Lukas Gojda / Shutterstock.com

Bohemian Rhapsody

Film o skupině Queen. Jejich hudbě, vzestupu, netradičnímu nahrávání singlů a především o životě Freddieho Mercuryho. Nebál se bořit stereotypy, být nekonvenční a do hudebního světa zasadit kapelu Queen jako hudební ikonu, která inspiruje celý svět napříč generacemi.

Dukla 61

Film pojednává o Petrovi, který čeká se svou první láskou dítě. Oba mladí, oba plní ideálů. Jako správný chlap se chce postarat o rodinu a nastoupí, i před zákaz rodičů, do dolu. Tam už pracuje jeho otec Milan, který zažil zával a trpí posttraumatickými záchvaty. Petr poznává jaká je práce pod zemí, jak nepopsatelně náročná je práce fyzicky i psychicky, když nad nimi stále visí hrozba závalu.

Metanol

Kauza, která otřásla celou republikou a spojila všechny tak, jako už dlouho ne. Mohli jste to být i vy, koupit si láhev alkoholu v obchodě, dostat láhev od kamaráda nebo si připít na zdraví na narozeninové oslavě. V roce 2012 se na trhu objevil alkohol vyrobený ze směsi etanolu a velmi jedovatého metanolu. Při požití zemřela necelé čtyři desítky lidí, osm desítek se přiotrávilo.

Fotograf

Český film, který zachycuje život a kariéru českého fotografa Jana Saudka. Provokativní, kontroverzní fotograf, který je znám nejen svými fotografiemi a akty žen, ale také svými vztahy se ženami, které byly vždy středobodem jeho života. Osudové okamžiky umělce se podařilo zachytit v životopisném snímku.

Zdroj foto: Fer Gregory / Shutterstock.com

Zlo s lidskou tváří

Ted Bundy vypadá jako normální muž. Má přítelkyni, žijí spolu klidný rodinný život pod jednou střechou. Má však jedno tajemství. Je to sériový vrah. Jeden z nejznámějších sériových vrahů historie. Jeho přítelkyně o ničem neví, postupem času zjišťuje, s kým to vlastně žije. Její milující přítel je ve skutečnosti jedním z nejhledanějších monster v USA.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.