Vybíráme dveře do interiéru: Musejí se vám líbit a podstatný je také materiál

Výrazným prvkem v interiéru jsou dveře. Používáme je několikrát denně, máme je stále na očích, a proto by měly splňovat určité nároky, aby se nám ihned neokoukaly. Kromě vzhledu je třeba přihlédnout také k použitému materiálu. Dveře slouží obvykle dlouhou dobu, tak by měly být pevné a odolné. Co kdybyste měli potřebu s nimi prásknout, abyste dodali důležitosti tomu, co jste právě řekli? Jak tedy dveře vybírat?

Zdroj foto: Vadym Andrushchenko / Shutterstock.com

Vše by mělo společně ladit

Při volbě dveří bychom se měli držet jedné zásady – vše by mělo společně ladit a vytvářet příjemný styl, ve kterém se budete cítit dobře. Odstín dveří lze sladit s podlahou tón v tónu, ale můžeme jít i do kontrastů, kdy ke světlé podlaze zvolíme tmavší dveře. Nic není zakázáno, pokud se to vám bude líbit. Myslete však na to, aby celkový dojem z interiéru působil jednotně a designově vyváženě.

Jsou lepší otočné, nebo posuvné dveře?

Otočné dveře jsou klasikou, kterou najdete v každém bytě nebo domě. Mohou mít moderní skryté panty, jež se zapouštějí do roviny stěny. Posuvný systém oceníte tehdy, pokud potřebujete v místnosti šetřit místem. Zároveň získáte zajímavý prvek v místnosti, jenž přitáhne zrak. Nevýhodou posuvných dveří je to, že místo, kam se zasouvají, nesmí být obestavěno nábytkem. Na to je třeba myslet ještě před tím, než si je pořídíte. Nebude vám pak chybět prostor pro uložení předmětů?

Zdroj foto: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Jaký zvolit materiál?

Odedávna se dveře vyráběly z masivu. Je to materiál ceněný i v dnešní době. Stejnou roli, jakou má masiv, může hrát i dřevěná dýha. Velmi často jsou ale tyto materiály nahrazovány stále oblíbenějším laminátem, který je levnější než přírodní dřevo, přitom na údržbu mnohem praktičtější. I bohatý výběr dekorů dává možnost si dveře jednoduše sladit s interiérem. V odstínech vede bílá barva, následována dekory dřeva. Zvážit je třeba také výběr prosklení dveří, které propouští světlo – jestli použít mléčné či průzračné sklo, aby bylo do místnosti vidět.

Dáváte přednost klasice, nebo se vám v interiéru líbí designové kousky?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.