Bouldering pro milovníky lezení. Vyzkoušejte novou disciplínu

Mezi oblíbené disciplíny lezectví se v poslední době dostal také bouldering. Pokud také patříte k milovníkům skal a chcete vyzkoušet něco nového, bouldering bude tou pravou volbou.

"<yoastmark

Dobrodružný bouldering

Bouldering je lezecká disciplína, která je i v naší zemi stále více oblíbená. Lezení probíhá zásadně bez lana, ale nemusíte se bát velkého nebezpečí. Bouldering se totiž zaměřuje na velké balvany a malé skalky, které nejsou příliš vysoké a životu nebezpečné. Na první pohled se může zdát, že je lezení na balvanech vlastně jednoduché, opak je však pravdou. Shluk obtížných míst je na menším prostoru, kde musí lezec přemýšlet nad každým krokem.

I lezci, kteří se obvykle zaměřují na klasické disciplíny, rádi vyzkouší tuto novou adrenalinovou disciplínu. Mohou si na něm totiž vylepšit svůj styl lezení a naučit se přemýšlet nad každým krokem trochu jinak. Skvělou volbou je obzvlášť pro začátečníky, kdy si natrénují úchyty i kroky a zároveň se prozatím nemusí bát výšky. Aby se veškerá rizika minimalizovala, je nutné při boulderingu používat konkrétní pomůcky.

Pomůcky pro bouldering

  • Bouldermatka – žíněnka, která se položí pod lezce a balvan či skálu, aby se zabránilo poranění při případném pádu.
  • Lezečky – lezecká obuv, s nímž lezec může pevně stát na malých stupech. Navíc dobře chrání nohu a pomáhá s lepší přilnavostí ke skále.
  • Magnezium – sáček s magneziem ocení každý horolezec, kterého při lezení trápí zpocené ruce.

"<yoastmark

Náročná gymnastika

Lezení v podobě boulderingu připomíná v mnoha ohledech vznešenou gymnastiku, to především díky silovým krokům, kdy je nutné přemýšlet nad těžištěm. Proto u lezců na balvanech můžete vidět mnoho až neuvěřitelných poloh a přesunů, které jsou nebezpečné a rozhodně příznakem velké síly a vytrénovanosti.

Znáte místa, kde můžete bouldering vyzkoušet?

Tip na závěr: Kurz lezení pro začátečníky nebo poukázka na bouldering s přáteli či rodinou jsou výborným dárkem ke svátku pro všechny milovníky dobrodružství.

Zdroj: theclimbingguy.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.