Boho styl aneb bydlení v pohodlí a bez pravidel

Chcete předělat vzhled své domácnosti a přetvořit svůj domov v oázu pohody, naplnit ji věcmi, díky kterým se budete cítit svobodně, které ve vás budou probouzet kreativitu a které budou mít zároveň i dekorativní význam? Možná je právě pro vás vhodný boho styl bydlení.

Zdroj foto: Followtheflow / Shutterstock.com

Zapomeňte na pravidla

Jedinci, kteří jsou umělci tělem i duší se vyznačují jednou věcí. A tou je ignorování či porušování pravidel. A právě tím je dobré se řídit i při zařizování domácnosti v bohémském stylu.

  • Mysleli jste si, že houpací síť nepatří do bytu?
  • Nebo že se nedají míchat různé styly dohromady?

Zapomeňte na vše, co jste si doposud o bydlení mysleli. Probuďte v sobě rebela, umělce, anarchistu a hlavně, a to je nejdůležitější, bohéma.

Druhy boho stylů

Přestože bohémský styl bydlení nemá žádná pravidla, rozlišujeme několik základních druhů. Styl hippy-boho je nejvíce otevřený a nakloněný experimentování s barvami a doplňky. Boho-chic je bohémský styl, který je založený na propojení módních trendů s krajkami, lapači snů a dalšími jemnými doplňky do interiérů. A beach-boho je přímo stvořený pro milovníky pláží a přímořského stylu bydlení. Sází na přírodní barvy v barvě písku a k dekorování používá veškeré prvky, které vás napadnou, když se řekne moře a pláž.

Kombinujte barvy

Milujete barvy? Ukažte to i prostřednictvím svého domova. Nebojte se kombinovat puntíky s proužky a nechte svůj domov zářit barvami. V boho stylu jde především o sebevyjádření, takže se ničeho nebojte.

Milujete zlaté a stříbrné barvy? Použijte je v interiéru: ať už v podobě dekorací nebo je použijte k přemalování povrchu stolu nebo židle. Experimentujte, skládejte k sobě barvy, které k sobě na první pohled nepasují a odhoďte veškeré zábrany.

Neobyčejné doplňky

Milujte exotické doplňky a suvenýry dovezené z cest? Nebo jste spíš přírodní typ a máte rádi dřevo? Stejně jako v případě barev, když dojde na doplňky a dekorace, zapomeňte na minimalismus, a naopak se řiďte pravidlem: čím více, tím lépe.

  • Po celém domově si vystavte vaše oblíbené suvenýry, dekorace, barevné polštáře, pestrobarevné koberce, svíčky a další věci, které milujete.
  • Odvažte se a do obývacího pokoje si pověste houpací síť, ve které budete moci relaxovat.
  • Vytvořte si na zdi koláž z vašich oblíbených fotografií, seskládejte si mozaiku ze zrcadel nebo si pověste na stěnu koberec.

Pokojové rostliny podtrhují boho styl

Ačkoliv je každý interiér zařízený v bohémském stylu jiný, mezi společné prvky patří rostliny. Buď klasické pokojovky, například tchýnin jazyk nebo monstera, nebo sukulenty, palmy a další exotické rostliny. Záleží pouze na vás, kterým rostlinám dáváte přednost. A jelikož rostliny potřebují světlo, dopřejte jim dostatek denního světla.

Polštáře, deky a relaxační prvky

Použití pestrobarevných polštářků jsme již nakousli, když jsme zmiňovali zakomponování nejrůznějších doplňků. Ale musíme vypíchnout i zařízení útulného koutku, který si můžete zřídit buď na gauči, jenž pokryjete právě pestrobarevnými polštářky a dekami, nebo si vytvořte sezení na zemi.

Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com

Perfektně k tomu poslouží pestrobarevné koberečky ve tvaru mandal, ovčí kůže a velké polštáře do kterých se budete moci zabořit. Jestliže bydlíte v domě a máte rádi houpačky, proč si jednu nenainstalovat také do své domácnosti? Nebo snad preferujete houpací křeslo? I bohémové někdy odpočívají, na to nezapomínejte.

Boho styl bydlení je vhodný pro všechny, kdo mají kreativního ducha a potrpí si na pestré doplňky, svobodu vyjádření a nekonvenční styl bydlení. Pokud jste zapřisáhlý minimalista, boho styl nejspíš nebude váš šálek kávy.

Zdroj: homeincube.cz, mojepodlaha.cz, living.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.