Ochraňte své ratolesti v dětském pokoji. Jak pro ně zajistit bezpečné prostředí?

Při přípravě pokoje pro dítě je třeba brát v úvahu jeho bezpečnost. Funkčnost a design pokoje by pro vás měly být vždy až na druhém místě.

Příprava dětského pokoje je vždy radostnou událostí. Výběr nábytku s dětskými motivy je rozmanitý. Existuje spousta variant, jak dětský pokoj zařídit, i když máte málo prostoru. Existuje také mnoho možností, jak si může vaše dítě ublížit. Dětská úrazovost je stále vysoká a spoustě nehodám lze preventivně předejít.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Bezpečná postel

Stále více rodičů dává přednost posteli se sníženou výškou. Dítě ti se do postele lépe leze, ale především pád z ní není tak bolestivý. Dětskou postel přisuňte ke stěně. Volný bok opatřete zábranou. Nikdy nedávejte postel blízko okna.

Okenní kryty a zarážky

Nestavte k oknu nábytek, po kterém může dítě vylézt. I když jsou okna zavřená, může je díte svou vahou vyvrátit. Všichni víme, jak se rády o ně opírají. Všechna okna zajistěte okenními kryty a zarážkami nebo zámky.

Tkanice a řetízky od žaluzií nebo rolet zkraťte do takové délky, aby dítě na ně nedosáhlo.

Kryty na nábytek a zarážky na zásuvky

Kryty nasaďte na ostré rohy nábytku. Malé děti často padají nebo se neohlédnou, když se zvedají a ostré rohy představují velké riziko úrazu. Zarážky na zásuvku zabrání jejich vyjmutí a tím i převrhnutí nábytku.

Nestavte na komody, police a skříňky těžké věci, na které dítě dosáhne.

Výběr koberce

Koberec se zdá být nejlepší alternativou podlahové krytiny. Ačkoli se v něm drží prach, po koberci má dítě minimální šanci, že uklouzne a spadne. Pod kusový koberec použijte protiskluzové podložky.

Vyhněte se kobercům s vysokým chlupem. Jsou náročné na údržbu a snadno se v nich ztratí korálek či jiná část hračky, kterou může dítě vdechnout.

Navíc vypadá dětský pokoj s kobercem mnohem útulněji a je vhodnější pro hraní na zemi.

Osvětlení

Nepoužívejte v dětském pokoji stojací lampy nebo je mějte na nedosažitelném místě pro dítě.

Zapínejte na noc noční světlo, aby se dítě po probuzení nepohybovalo po dětském pokoji potmě. Ujistěte se, že není, při zapnutí, na omak horké.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zajistěte elektrické zásuvky

Strkat prsty nebo různé předměty do elektrické zásuvky napadne většinu malých dětí. Na elektrické zásuvky opatřete krytky.

Nepoužívejte v pokoji elektrické přístroje a také zamezte dítěti v přístupu k radiátorům.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.